جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ فروردین ۱۳۹۹

استادیوم پنج هزار نفری شهرستان سیمرغ به بهره برداری رسید - نمایش محتوای خبر

 

 

استادیوم پنج هزار نفری شهرستان سیمرغ به بهره برداری رسید

استادیوم پنج هزار نفری زیارکلای شهرستان سیمرغ امروز و همزمان با سفر رئیس جمهوری به بهره برداری رسید .

استادیوم پنج هزار نفری شهرستان سیمرغ به بهره برداری رسید

به گزارش خبرنگار ایرنا ، در مراسم گشایش این ورزشگاه که سومین ورزشگاه پنج هزار نفری کشور به شمار می رود ، رضا صالحی امیری رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی به همراه مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی حضور داشتند .
از ابتدای امسال دو ورزشگاه پنج هزار نفری در شهرهای گنبد و میانه افتتاح شد.
ساخت این ورزشگاه از سال 86 از سوی شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی در فضایی به مساحت 16 هزار متر مربع فضای باز و 1000 متر فضای سرپوشیده و اعتباری معادل 110 میلیارد ریال آغاز شد.
این ورزشگاه دارای سه پارکینگ مجزا با ورودی های جداگانه ، چهار رختکن با تمامی امکانات ، سالن تمرینی ، سونای خشک و سیستم روشنایی با توان حداقل 800 لوکس است .
مصطفی مدبر مدیر عامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی در مراسم گشایش این ورزشگاه گفت : از میان 285 طرح نیمه تمام مربوط به این شرکت تاکنون بیش از 50 طرح را مورد بهره برداری قرار گرفته است .
به گفته وی ورزشگاه 15 هزار نفری که از سوی این شرکت تکمیل و آماده بهره برداری شده است در سفر آتی دولت یازدهم به استان مازندران افتتاح خواهد شد.
شهرستان سیمرغ آذر سال 1391 با جدا شدن بخش کیاکلا از قائمشهر تشکیل شد و این شهرستان دارای دو بخش تالارپی و مرکزی و 27 روستاست.
فرماندار سیمرغ هم در مراسم بهره برداری از این پروژه ورزشی گفت : تا پیش از ایجاد این استادیوم در این شهرستان امکان میزبانی و برگزاری مسابقات وجود نداشت .
فرج الله یدالله پور افزود : با بهره برداری از استادیوم زیارکلا ، این مجموعه به دیگر امکانات و فضاهای ورزشی که شامل چند سالن و زمین روباز ورزشی است ، افزوده شد .
سیمرغ حدود 30 هزار نفر جمعیت دارد .