جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ فروردین ۱۳۹۹

اسامی برگزیدگان پنجمین جشنواره تحقیقاتی طبری - نمایش محتوای خبر

 

 

اسامی برگزیدگان پنجمین جشنواره تحقیقاتی طبری

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مازندران، اسامی برگزیدگان پنجمین جشنواره تحقیقاتی طبری در بخش‎های بین‎دانشگاهی و درون‎دانشگاهی منطقه یک را اعلام کرد.

اسامی برگزیدگان پنجمین جشنواره تحقیقاتی طبری

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری فارس از مازندران، احمدعلی عنایتی پیش از ظهر امروز در پنجمین جشنواره تحقیقاتی طبری  که به تجلیل از محققان و برتر دانشگاه‎های علوم پزشکی قطب یک کشور اختصاص داشت، اظهار کرد: حفظ و ارتقای سلامت مردم از وظایف اصلی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است که با هماهنگی‎های درون و برون‎بخشی این مهم قابل حصول است.

وی افزود: در این زمینه نقش اعضای هیأت علمی در آموزش، ارائه خدمات و نیز انجام پژوهش‎های مرتبط با سلامت بسیار محوری است و از این‎رو نقش پژوهش در یافتن علم جدید و فناوری، همه‎ساله به‎منظور توسعه روش‎های بدیع علمی برای پیشگیری و مدیریت بیماری‎ها حائز اهمیت بالایی است.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به هفته پژوهش گفت: هفته پژوهش نماد بعد علمی و دانش‎محوری دانشگاه، رشد و شکوفایی استعدادها، میدانی برای بروز خلاقیت‌ها و مسیری مطمئن برای دستیابی به توسعه و خودکفایی علمی است که مجموعه این فعالیت‎ها سبب حفظ و ارتقای سلامت و کاهش بار بیماری‎ها می‎شود.

این پژوهشگر با اشاره به دستاوردهای دانشگاه علوم پزشکی مازندران در یک‎سال گذشته اظهار کرد: کسب رتبه نخست در بین دانشگاه‌های تیپ دو رتبه در جشنواره رازی و کسب رتبه برتر در بخش دانشگاهی و  ورود به باشگاه دانشگاه‌های یک‌درصد جهان در سال‎جاری ازجمله این دستاوردهاست.

عنایتی با اشاره به برگزاری پنجمین جشنواره تحقیقاتی طبری که امروز با حضور محققان دانشگاه‎های علوم پزشکی قطب یک آمایش برگزار شد، افزود: در بخش بین‎دانشگاهی 40 مقاله و در بخش درون‎دانشگاهی منطقه یک نیز بیش از 100 مقاله به دبیرخانه جشنواره ارسال و در نهایت 8 مقاله در بخش بین‎دانشگاهی و 12 مقاله در بخش درون‎دانشگاهی قطب یک برگزیده شدند.

دبیر پنجمین جشنواره تحقیقاتی طبری درباره برگزیدگان این جشنواره در بخش‎های درون و بین‎دانشگاهی اظهار کرد: محمدرضا حسن‌جانی روشن از دانشگاه بابل و فریبرز منصور قناعی از گیلان در محور بالینی، مهرنوش کوثریان از مازندران در محور بالینی، جمشید یزدانی چراتی از مازندران و احمد خسروی از دانشگاه شاهرود در محور بهداشت، محمدعلی ابراهیم‎زاده از مازندران، امیر آتشی از شاهرود و پرویز کوخایی از دانشگاه علوم پزشکی سمنان در محور پایه حائز رتبه برتر شدند.

عنایتی ادامه داد: در بخش درون‎دانشگاهی نیز محمود موسی‎زاده از دانشکده تحقیقات علوم بهداشتی، احمدرضا بخردنیا از دانشکده داروسازی، محمدعلی ززولی از دانشکده بهداشت، معصومه باقری نسامی از پرستاری و مامایی، حمید شریف‎نیا از پرستاری و مامایی – پیراپزشکی آمل، طاهره شکوهی، شهاب‎الدین سروی از دانشکده پزشکی – پایه، جواد غفاری، فرهنگ بابامحمودی و افشین قلی‎پور برادری از دانشکده پزشکی – بالینی، دکتر مسعود غریب و حورا هادیان از دانشکده پیراپزشکی از محققان برگزیده بخش درون‎دانشگاهی پنجمین جشنواره تحقیقاتی طبری هستند.

وی درباره دانشجویان برتر بخش درون‎دانشگاهی هفته پژوهش نیز با اعلام اینکه کمیته تحقیقات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سال‎جاری رتبه نخست را در بین کمیته‎های دانشجویی قطب یک به‎دست آورد، بیان کرد: زهرا صایمی از دانشکده پیراپزشکی – فناوری اطلاعات سلامت، مریم یوسفی از دانشکده بهداشت – مهندسی بهداشت، مهدی بابایی از دانشکده دندانپزشکی و سید حسن نیکوکار از دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مازندران حائز رتبه‎های برتر شدند.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مازندران در پایان گفت: محمدتقی هدایتی از دانشکده پزشکی این دانشگاه به‎عنوان محقق برگزیده محور ارجاع به مقالات دانشگاه و امیرحسین گودرزیان نیز به‌عنوان دانشجوی برتر کشوری در رشته پرستاری انتخاب شد.

به گزارش فارس، آئین تجلیل از برگزیدگان پنجمین جشنواره تحقیقاتی طبری پیش از ظهر امروز با حضور قاسم جان‎بابایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران و محققان و پژوهشگران دانشگاه‎های علوم پزشکی قطب یک کشور در سالن همایش مصباح دانشگاه پیامبر اعظم(ص) ساری برگزار شد.