جهش تولید | دوشنبه، ۱۰ آذر ۱۳۹۹

اساسنامه تعزیه در حال تدوین است - نمایش محتوای خبر

 

 

اساسنامه تعزیه در حال تدوین است

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈ قادر آشنا ˈ روز یکشنبه در نخستین نشست سرپرستان گروه های تعزیه مازندران در ساری با بیان اینکه تعزیه باید مردمی بماند، گفت: همسو با این ما به عنوان کارگزاران تعزیه باید از آن به عنوان هنر دینی و معرفتی حمایت کنیم.

وی با تاکید بر ضرورت ساماندهی هنر تعزیه، افزود: به رغم ساماندهی اغلب هنرها، تاکنون به تعزیه آنچنان توجه ویژه ای نشده است.

مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت ارشاد گفت: ساماندهی این هنر دینی و آیینی در سطح کشور آغاز شده است و اساسنامه آن نیز پس از تدوین، ابلاغ می شود.

وی با بیان اینکه باید از گوهر ناب تعزیه پاسداری کنیم، افزود: از آنجایی که ارتباط مردم با این هنر از دل و جان است، لذا تعزیه گردانان باید رفتار، حرکات و سکنات متناسب با این هنر دینی داشته باشند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران هم گفت: تعزیه به عنوان یکی از هنرهای پیشتاز در خدمت به شیعه از ارزش و جایگاه والایی برخوردار است.

حجت الاسلام ˈعباسعلی ابراهیمیˈ با بررسی تاریخچه تعزیه در کشور افزود: شعائر مذهبی به برکت این انقلاب و همت فعالان عرصه تعزیه منعکس شد که باید توجه مناسبی به آن ها شود.

وی ادامه داد: هنرمند متعهد تعزیه می تواند اشک هایی را از مردم بگیرد که در هیچ مراسم دیگری نمی تواند این کار ارزشمند را انجام دهد.