جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

از تقسیم مهربانی تا حمایت 160 بیمار در انجمن ام‌.اس آمل - نمایش محتوای خبر

 

 

از تقسیم مهربانی تا حمایت 160 بیمار در انجمن ام‌.اس آمل

مدیرعامل انجمن حمایت از بیماران ام‌.اس آمل گفت: این انجمن هم‌اکنون تعداد 160 بیمار را زیرپوشش دارد.

از تقسیم مهربانی تا حمایت 160 بیمار در انجمن ام‌.اس آمل

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان آمل، حرف از مهربانی و تقسیم دوستی و محبت بود.

حرف از پاکی، خیرخواهی، نیک‌اندیشی، شور و شعور عاطفه و فشردن دست یاری بیمارانی که بعد از امید به خدا به یاری سبز خیران و مردم امیدوار هستند.

ام‌.اس بیماری خطرناکی که حتی شنیدن نام آن لرزه به اندام انسان می‌اندازد در حالی که مردم بیماری مولتیپل اسکلروز را با ام‌.اس می‌شناسند.

جشن گلریزان انجمن حمایت از بیماران ام‌.اس شهرستان آمل راهی برای تقسیم خوبی‌ها نشان داد تا افراد توانمند احسان بخشش کنند و دست نیازمندان را به گرمی بفشارند.

مردم آمل که در نیک‌خواهی و خیراندیشی زبانزد هستند شامگاه دوشنبه به حمایت از بیماران صعب‌العلاج شتافتند و بیشتر از گذشته حامی آنها بودند.

مدیرعامل انجمن حمایت از بیماران ام‌.اس آمل در حاشیه جشن گلریزان این انجمن در گفت‌وگو با فارس اظهار کرد: بسیاری از افراد از بردن نام ام‌.اس هراس دارند و نگرانی در چهره‌شان موج می‌زند.

زهرا رجبی افزود: وظیفه سیستم عصبی بدن انتقال پیام از مغز به اندام‌ها است که این بیماری سبب می‌شود گلبول‌های سفید که وظیفه محافظت از بدن را دارند به کارکرد سیستم عصبی آسیب بزنند که نتیجه آن علائمی همانند عدم تعادل، تاری چشم، دوربینی، عدم توانایی در راه رفتن است.

این مسئول که خود سال‌های زیادی با بیماری ام‌.اس دست و پنجه نرم می‌کند، تصریح کرد: امروزه این بیماری با مصرف داروهای موجود، کنترل استرس و انجام فعالیت‌های ورزشی توسط افراد مبتلا به راحتی قابل کنترل است.

رجبی گفت: انجمن حمایت از بیماران ام‌.اس برای حمایت از بیماران مبتلا از پایان سال 1391 در منطقه رضوانیه افتتاح شده و فعالیت خود را آغاز کرد.

وی با اشاره به اینکه این انجمن با کمک خیر نیک‌اندیش آمل راه‌اندازی شد، ادامه داد: این انجمن هم‌اکنون جنب مرکز توانبخشی رویان مشغول به فعالیت است و 160 بیمار زیرپوشش دارد.

مدیرعامل انجمن حمایت از بیماران ام.‌‎‌اس آمل ادامه داد: بخشی از هزینه درمان و خدماتی همانند داروها، تشک مواج و دیگر موارد مورد نیاز بیماران از طریق این انجمن به آنها اختصاص پیدا می‌کند.

این مسئول با اشاره به اینکه از نظر مالی نیاز به حمایت مردم، خیران و مسئولان داریم، در گلایه‌ای بیان داشت: با توجه به اینکه مردم منطقه رضوانیه و اسپه‌کلا که انجمن ام‌.اس آمل در آن مستقر است، افراد توانمند و متمول هستند تاکنون کسی از این منطقه به ما سر نزده و حالی از ما نپرسیده است.

رجبی با اشاره به حمایت اعضای شورای اسلامی شهر و شهرداری آمل، گفت: این انجمن، خیریه و مردم‌نهاد بوده و زیرپوشش فرمانداری ویژه آمل قرار دارد و تاکنون این مرکز حمایتی در شهرهای ساری، آمل و چالوس راه‌اندازی است.