جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

آزمون ولایت‌پذیری در حال تکرار است-مردم گوش به فرمان رهبری هستند - نمایش محتوای خبر

 

 

آزمون ولایت‌پذیری در حال تکرار است-مردم گوش به فرمان رهبری هستند

حجت‌الاسلام عبدالله اسماعیلی ظهر امروز در همایش دهه ولایت که به منظور تجلیل از مدیران کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد این شهرستان برگزار شد، با ابراز خرسندی از برگزاری این همایش اظهار داشت: توجه به فعالیت‌های فرهنگی به‌ ویژه در سنگر مهمی همچون مساجد باید در دستور کار همه مدیران قرار داشته باشد.

خطیب جمعه محمودآباد خاطرنشان کرد: اگر نگاهی به تاریخ انقلاب اسلامی و مجاهدت‌های انجام گرفته در راه پیروزی انقلاب اسلامی کنیم به این نکته دست می‌یابیم که مساجد مهم‌ترین پایگاه مردمی برای مبارزه با رژیم ستمشاهی بود.

اسماعیلی تصریح کرد: امروز نیز در مواجهه با جنگ نرم و ناتوی فرهنگی دشمنان نظام و انقلاب و بر اساس تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر خنثی کردن این جنگ باید توجه بیشتری به کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد داشته باشیم.

وی با گرامیداشت عید سعید غدیر بیان داشت: غدیر درس‌های زیادی را به همراه داشت که مهم‌ترین آن بصیرت بود و مشاهده کردیم که بسیاری از کسانی که ادعای همراهی و پیروی از پیامبر را داشتند پس از رحلت رسول گرامی اسلام چه بر سر علی و خاندان پیامبر آوردند.

امام جمعه محمودآباد با بیان اینکه تاریخ در حال تکرار است، ابراز داشت: امروز نیز آزمون ولایت‌پذیری دیگری در حال تکرار است و بسیاری از خودی‌ها در گذشته گمراه شدن و برخی نیز با بی‌بصیرتی در حال گمراهی و جدا شدن از صف متصل‌شدگان به ولایت هستند.

اسماعیلی متذکر شد: ولایت‌پذیری فقط به زبان نیست بلکه باید در عمل نیز سرباز ولایت بود در حالی که برخی از نخبگان گذشته امروز حرف‌هایی بر زبان می‌آورند که روح امام را متاثر و دل رهبری را به درد می‌آورند.

امام جمعه محمودآباد با اشاره به اینکه مردم همیشه پشت سر ولی و رهبر خود حرکت می‌کنند، اظهار داشت: در تمام صحنه‌ها مردم گوش به فرمان رهبری هستند اما برخی از مسئولان به این موضوع توجه ندارند.

وی مشکلات پیش‌روی کشورهای عربی و مسلمانی که بیداری اسلامی در آنها دوام نداشت را ناشی از نداشتن رهبری عالم و فرزانه دانست و گفت: کشور ما در پیچ و خم مشکلات و تهدیدها و تحریم‌های ناجوانمردانه به لطف هدایت‌های عالمانه رهبری امروز در دنیا حرفی برای گفتن دارد.

امام جمعه محمودآباد در پایان خواستار استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی شهر و روستا شد و افزود: باید از حضور روحانیون به بهترین نحو استفاده شود.