جهش تولید | دوشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۹

آزمون معارف قرآن کریم در آستان امام‌زاده عباس(ع) ساری برگزار می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

آزمون معارف قرآن کریم در آستان امام‌زاده عباس(ع) ساری برگزار می‌شود

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: مرحله استانی آزمون معارف قرآن کریم با حضور 250 مازندرانی در آستان امام‌زاده عباس(ع) ساری برگزار می‌شود.

آزمون معارف قرآن کریم در آستان امام‌زاده عباس(ع) ساری برگزار می‌شود

حجت‌الاسلام مسعود قربانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: از ابتدای امسال تاکنون 35 وقف جدید با کاربری‌ها و نیت‌های مختلف در مازندران ثبت شد.

وی با بیان اینکه بیشترین وقف‌های جدید در شهرستان بهشهر با 9 وقف جدید ثبت شد، افزود: واقفان خیراندیش در ثبت وقف‌های جدید به نیات روز جامعه توجه کنند.

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه مازندران با اشاره به اینکه حدود 70 درصد نیات موقوفات در استان برای عزاداری امام حسین (ع) در ماه محرم و صفر وقف شده است، اضافه کرد: جامعه در حوزه‌های درمانی، قرآنی، آموزشی، تحصیل، خیریه و... نیاز به کمک خیران و واقفان خیراندیش دارد.

این مسؤول در ادامه به برگزاری آزمون معرف قرآن کریم در استان اشاره کرد و گفت: مرحله استانی آزمون معارف قرآن کریم جمعه هفته‌جاری در امام‌زاده عباس (ع) ساری برگزار می‌شود.

قربانی با بیان اینکه بیش از 250 نفر در این آزمون شرکت می‌کنند، افزود: نفراتی که نمره حدنصاب این آزمون را کسب کردند به‌عنوان نماینده استان مازندران به مرحله کشوری اعزام می‌شوند.

وی تصریح کرد: این آزمون با محوریت تفسیر سوره یونس و هود برگزار می‌شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه مازندران بهترین راه مقابله با آسیب‌های اجتماعی را پناه بردن به کلام الهی و حاکمیت قرآن دانست و گفت: حاکمیت قرآن به معنای ترویج قرآن در همه مراتب آن است نه فقط در زمینه قرائت و حفظ که البته این‌ها مقدمه هستند.