جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

آزمون سراسری قرآن و عترت در مازندران برگزار شد - نمایش محتوای خبر

 

 

آزمون سراسری قرآن و عترت در مازندران برگزار شد

حجت الاسلام 'عباسعلی ابراهیمی' امروز در گفت و گو با ایرنا، ترویج قرآن کریم را عامل مصونیت جامعه در برابر هجمه های فکری، فرهنگی و کج اندیشی ها دانست و افزود: گسترش فرهنگ قرآنی ، آموزش همه جانبه جوانان و نوجوانان، تشویق و ترغیب ، سنجش و ارزشیابی میزان موفقیت قرآن آموزان در فراگیری و اجرای محتوای دوره های آموزشی قرآن از عمده اهداف برگزاری این آزمونها است.

دبیر شورای قرآن مازندران گفت: این آزمون ها هم زمان بصورت سراسری در حوزه های امتحانی شهرستان های ساری، بابل، آمل، چالوس، جویبار، نکا، گلوگاه، تنکابن و محمودآباد در پنج رشته و 23 سرفصل آموزشی با حضور ناظران و عوامل اجرائی برگزار شد.

وی تعداد شرکت کنندگان در آزمون های مذکور را حدود یک هزار و 500 نفر و حد نصاب قبولی را اخذ امتیاز 60 از 100 اعلام کرد و یاد آور شد: به نفراتی که موفق به کسب امتیاز لازم شوند ،گواهی نامه پایان دوره اعطا می شود و علاوه بر آن به نفرات برگزیده کمک هزینه سفر به عتبات عالیات ، مشهد مقدس و جوایز نفیس اهدا خواهد شد.

وی با بیان اینکه آزمون مذکور با همکاری معاونت امور قرآن و عترت وزارت متبوع و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران برگزار شد، خاطر نشان کرد: نتایج آن حداکثر دو ماه بعد از طریق پایگاه اینترنتی معاونت قرآن و عترت وزارت متبوع به نشانیwww.qia.ir اعلام خواهد شد.