جهش تولید | جمعه، ۷ آذر ۱۳۹۹

آزادسازی 9.7 هکتار از اراضی ملی در سال‌جاری در چالوس - نمایش محتوای خبر

 

 

آزادسازی 9.7 هکتار از اراضی ملی در سال‌جاری در چالوس

رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان چالوس گفت: امسال در راستای تبصره ذیل ماده 55 مساحت 97 هزار متر از اراضی ملی در حوزه چالوس آزادسازی شد.

آزادسازی 9.7 هکتار از اراضی ملی در سال‌جاری در چالوس

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان چالوس، مهرداد خزایی‌پول بعد از ظهر امروز در مراسم کاشت نهال در اراضی آزادشده ملی ناشی از اجرای حکم قلع و قمع دادگستری چالوس واقع در طرح خلاربن (سرچشمه) در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: در منطقه خلاربن (سرچشمه) که 5 هزار متر از اراضی آن در گذشته رفع تصرف شده‌بود و دو دستگاه منزل مسکونی که غیرقانونی در این عرصه احداث شده بود نیز پس از 10 سال شامل حکم قطعی شد و امروز توسط نیروهای نظارت طرح سرچشمه، هلال‌احمر و منابع طبیعی نهال‌کاری شد.

وی از محصور کردن این طرح پس از آزادسازی اراضی خبر داد و خاطر‌نشان کرد: امروز در پنجمین روز از هفته منابع طبیعی تمام این عرصه با 300 اصله نهال در گونه‌های توسکا و افرا و زربین درخت‌کاری شد تا مجدداً به بافت جنگلی خود بازگردد.

رئیس منابع طبیعی چالوس با اعلام اینکه امسال 9.7 هکتار نیز در راستای تبصره ذیل ماده از اراضی ملی در حوزه چالوس براساس دستور دادستان آزادسازی شد، تصریح کرد: در راستای اجرای احکام مدنی و کیفری نیز در سال‌جاری 10 فقره زمین به‌مساحت 15 هزار و 771 متر مربع آزادسازی شد.

وی از آتش‌سوزی هفت فقره زمین با 20 هکتار مساحت در سال‌جاری در شهرستان چالوس خبر داد و خاطر‌نشان کرد: امسال در راستای اجرای دستورات دادستان چالوس در دو محور منطقه امامرود و نورسر با استفاده از ادوات سنگین در حال آزادسازی حریم دریا بر اساس ماده 11 قانون اراضی مستحدثه ساحلی هستیم که آمار کامل آن به‌زودی با حضور اصحاب رسانه به اطلاع می‌رسد.

خزایی‌پول در پایان با قدردانی از تلاش شورای حفظ حقوق بیت‌المال در شهرستان چالوس قدردانی کرد و گفت: دادستان، رئیس دادگستری، فرماندار و اعضای شورای تأمین که حمایت‌های همه‌جانبه آنها در راستای اجرای قانون و احکام دادگستری سبب بازگشت این اراضی می‌شود نیز در آزادسازی اراضی ساحلی و ملی سهیم هستند.