رونق تولید ملی | جمعه، ۲۶ مهر ۱۳۹۸

آرمان‌های انقلاب میلیون‌ها زن و مرد را از نابرابری نجات داد - نمایش محتوای خبر

 

 

آرمان‌های انقلاب میلیون‌ها زن و مرد را از نابرابری نجات داد

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، شهیندخت ملاوردی صبح امروز در گردهمایی بزرگ زنان فرهیخته مازندران در سینما سپهر ساری اظهار داشت: در 30 سال قبل در چنین روزی چشم جهانیان ناباورانه تغییر سرنوشت ملتی را به نظاره نشستند که با دست و اراده خود بنا به سنت الهی چنین تغییری را رقم زدند.

وی ادامه داد: آرمان‌های انقلاب اسلامی نقطه عطفی در تاریخ معاصر به شمار می‌آید که توانست میلیون‌ها زن و مرد  رنجور را از تبعید و نابرابری‌ها خارج کند.

معاون رئیس جمهور در امور بانوان گفت: نقش زنان در قبل از پیروزی انقلاب از زمان پیروزی و بعد از آن به ویژه در زمان دفاع مقدس مورد اذعان همگان بوده و غیر قابل انکار است.

وی با اشاره به بیانات رهبری در سومین نشست اندیشه راهبری زن و خانواده که نقش زنان را ممتاز دانستند و بیان کردند" که امام (ره) نخستین کسی بود که این نقش را درک کرد و در نظام اسلامی زن می‌تواند به عنوان انسان در بنای جامعه نقش داشته باشد.

ملاوردی با اشاره به اینکه این دیدگاه می‌تواند در کنار نقش زن در خانواده زن تمدن‌ساز را نشان دهد، تصریح کرد: زنان با به دوش کشیدن نیمی از بار انقلاب مورد خطاب قانون اساسی قرار می‌گیرند و قانون این وعده را می‌دهد تبعیض به زنان در قبل از انقلاب به آنها ناروا بود و استیفا حقوق آنها در حال حاضر انجام می‌شود.