جهش تولید | چهارشنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۹

ارسال 92 هزار نامه به هشتمین جشنواره نامه‌ای به امام رضا(ع) - نمایش محتوای خبر

 

 

ارسال 92 هزار نامه به هشتمین جشنواره نامه‌ای به امام رضا(ع)

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، حجت‌الاسلام عباسعلی ابراهیمی گفت: جشنواره سراسری نامه‌ای به امام رضا(ع) مردمی‌ترین جشنواره فرهنگی و هنری امام رضا(ع) محسوب می‌شود و از اقبال عمومی گسترده‌ای برخوردار است.

وی ادامه داد: آثار ارسالی به این جشنواره همواره روندی صعودی داشته و دل‌نوشته‌های ارزشمندی را دریافت کردیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران افزود: ترویج فرهنگ رضوی و زندگی روزانه را به این فرهنگ آراستن، توجه جامعه به نوشتن و نگارش نامه و ایجاد لحظه‌های ناب عاشقی که از ارادت به علی بن موسی‌الرضا(ع) نشأت می‌گیرد از جمله اهدف اساسی این رویداد است.

ابراهیمی اظهار داشت: سال گذشته از لحاظ اطلاع‌رسانی و روابط عمومی و نحوه برگزاری جشنواره در ردیف استان‌های برتر کشور قرار گرفتیم و کتاب جشنواره سراسری نامه‌ای به امام رضا(ع) به عنوان «کتاب سال رضوی» انتخاب شد.

وی در بخش دیگر سخنانش به فعالیت‌های انجام شده برای اطلاع‌رسانی در ابعاد ملی و حتی فراملی اشاره کرد و گفت: ارسال بیش از 150هزار برگ فراخوان و فرم‌های نگارش نامه به مراکز فرهنگی، دانشگاه‌ها، مدارس، کانون‌های مساجد و کانون‌های پرورش فکری کودکان و نوجوانان سراسر کشور، اطلاع‌رسانی در رسانه‌های مکتوب، مجازی، نوشتاری و دیداری، همکاری و تعامل تنگاتنگ با سازمان آموزش و پرورش مازندران برای مشارکت گسترده دانش‌آموزان و رایزنی با مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور پیرامون حضور دانش آموزان ایرانی مقیم خارج از کشور در این رویداد از دیگر اقدامات بود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران به برگزاری نشست‌ها و جلسات هم‌اندیشی، انتشار پوستر و بروشور، برگزاری جلسه هم‌اندیشی آسیب‌شناسی جشنواره سال گذشته، شناسایی رابطین و مروجین فعال فرهنگ رضوی در استان، نصب تابلوهای صلوات خاصه و یا احادیثی از امام رضا(ع) در مسیر جاده‌های استان نیز اشاره کرد.

وی یادآور شد: هشتمین جشنواره سراسری نامه‌ای به امام رضا(ع) در پنج مقطع سنی کودکان  هفت تا 10 سال، نوجوانان از11  تا  15سال، جوانان از 16 تا 20 سال و 21تا 31سال و بزرگسالان از 31 سال به بالا برگزار می‌شود.

ابراهیمی تصریح کرد: این جشنواره در ترویج فرهنگ دینی کشور به ویژه فرهنگ رضوی نقش به‌سزایی را ایفا کرده و مخاطبان خاص خود را هم جلب کرده است.