رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۸

ارسال 22 هزار تن پرتقال از مازندران به سراسر کشور - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

ارسال 22 هزار تن پرتقال از مازندران به سراسر کشور

ارسال 22 هزار تن پرتقال از مازندران به سراسر کشور


مدیر نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران گفت: طبق گزارش جهاد کشاورزی 22 هزار تن پرتقال و ارسال آن در سطح کشور از 10 روز پیش آغاز شده است.

ارسال 22 هزار تن پرتقال از مازندران به سراسر کشور

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، حسین اصغرزاده پیش از ظهر امروز در جلسه ستاد تسهیلات سفر مازندران با بیان اینکه تنظیم بازار در مرکبات، دام و طیور بر عهده جهاد کشاورزی است، اظهار کرد: طبق گزارش جهاد کشاورزی 22 هزار تن پرتقال و ارسال آن در سطح کشور از 10 روز پیش آغاز شده است.

وی با بیان اینکه تاکنون 8 هزار تن پرتقال به استان‌های دیگر ارسال شده است، افزود: حدود یک‌هزار تن سیب ویژه مازندران برای ایام نوروز فراهم شده است.

مدیر نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران با اشاره به اینکه 14 هزار تن گوشت مرغ در سردخانه‌های استان برای مصرف 2  ماه مازندرانی‌ها از سوی جهاد کشاورزی فراهم شده است، یادآور شد: از بابت گوشت مرغ مازندران کمبود ندارد.

اصغرزاده با اشاره به اینکه برپایی نمایشگاه بهاره در همه شهرستان‌ها قابل پیگیری است، بحث نظارت بر واحدهای صنفی را از دیگر موضوعات قابل پیگیری از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت دانست و گفت: ضوابط درج قیمت، برقراری تعادل در بازار، کشیک واحدهای صنفی پر تقاضا در ایام تعطیل، بازرسی مکرر به واحدهای رفاهی و اسکان مسافران به صورت مستمر پیگیری می‌شود.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر مازندران با بیان اینکه در حوزه امداد نجات و ایمنی و سلامت هلال‌احمر مازندران آمادگی خدمات رسانی در ایام تعطیلات نوروز را دارد، اظهار کرد: 70 پست ثابت و سیار هلال احمر در محورها و شهرهای مازندران به مسافران خدمات‌رسانی می‌کنند و در بخش ایمنی و سلامت در مبادی ورودی شهرهای خدمات هلال احمر به صورت 24 ساعته است.

مهدی ولی‌پور با اشاره به اینکه سامانه‌ای با عنوان سایت سفر تهیه شده است و در مبادی ورودی شهرها فعالیت پیامکی به مسافران دارد، یادآور شد: 4 هزار امدادگر و داوطلب جمعیت هلال‌احمر به‌همراه 300 کارمند این واحد امدادی و خدمات رسانی آمادگی ارائه خدمات به مسافران را دارند.

وی تماس با سامانه 112 را بین‌المللی اعلام کرد و گفت: مسافران با تماس از این شماره از خدمات امدادی، ایمنی و سلامت هلال‌احمر بهره‌مند می‌شوند.

این مسئول خاطرنشان کرد: در محورهای هراز، کندوان و سوادکوه در کنار چادرهای امدادی و سلامت نمازخانه موقت نیز تعبیه شده است.

مدیرکل حمل نقل و پایانه‌های مازندران نیز با اشاره به اینکه نرخ خودورهای حمل و نقل مسافر به صورت هماهنگ در سطح استان اعلام شده است، افزود: پیش فروش اینترنتی بلیت سفر مسافران از روز گذشته در مازندران اجرا شد.

احمد آفرین محمدزاده یادآور شد: در سیستم حمل و نقل مسافر 159 شرکت و در حمل و نقل کالا 132 شرکت در مازندران فعال است و 33 مجتمع خدماتی و رفاهی بین راهی آماده سرویس‌دهی به مسافران هستند.

این مسئول با بیان اینکه در زمینه «آی.تی.سی» امکانات اداره کل پایانه‌های مازندران به درستی فعال شده است، تصریح کرد: نصب دوربین‌های تصویری، سرعت شمار، تابلوهای گرافیکی و سایر موارد برای ارائه خدمات در محورهای مازندران فراهم است.