سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

ارسال مرکبات ذخیره شده شب عید از مازندران به استان های کشور آغاز شد - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

ارسال مرکبات ذخیره شده شب عید از مازندران به استان های کشور آغاز شد

ارسال مرکبات ذخیره شده شب عید از مازندران به استان های کشور آغاز شد


مدیر شرکت تعاون روستایی استان مازندران با بیان اینکه 80 درصد ذخیره سازی مرکبات شب عید انجام شده است، گفت: تا کنون حدود سه هزارو 500تن از مرکبات ذخیره شده به استان های سردسیر کشور ارسال شده است.

ارسال مرکبات ذخیره شده شب عید از مازندران به استان های کشور آغاز شد

'یوسف ادیب ' روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تعاون روستایی خرید و ذخیره سازی 32هزار تن مرکبات شب عید کشور را تعهد کرده است که این محصول به اندازه کافی در استان وجود دارد.

وی با بیان اینکه مرکبات در انبارهای فنی ذخیره سازی شده ادامه داد: برخی از استانهای سردسیر با هدف تنظیم بازار درخواست مرکبات را داشته اند که با هماهنگی در حال انجام است.

مدیر شرکت تعاون روستایی استان مازندران قیمت خرید مرکبات در سال جاری را دو هزارو 400تا دو هزارو 600تومان در هر کیلو گرم اعلام کرد و اظهار داشت : نگرانی در مقدار مرکبات وجود ندارد و به اندازه کافی پرتقال در استان ذخیره سازی شده است.

مازندران 110 هزار هکتار باغ مرکبات دارد و این استان هر ساله ذخیره سازی بیش از 30 هزار تن مرکبات شب عید کشور را متعهد می شود.

سالانه حدود 2میلیون تن از باغهای مرکبات استان مازندران انواع پرتقال , نارنگی , لیمو و... برداشت می شود.

ادیب به برنج های محلی خریداری شده توسط دولت در مازندران اشاره کرد و گفت: امسال 14هزارو 560 تن برنج طارم محلی به صورت توافقی خریداری شده است که با هماهنگی دولت این محصول نیز بر اساس نیاز کشور توزیع می شود.

وی با بیان اینکه تا کنون یک هزارو 500تن از این برنج ها از استان خارج شده است، اظهار داشت: قرار گرفتن برنج طارم محلی در سبد کالای خانوارها پیشنهاد شد که در حال بررسی است.

خرید توافقی برنج طارم محلی برای نخستین بار با تدبیر دولت یازدهم و با هدف حمایت از برنجکاران مازندران امسال انجام شده است.

مازندران 230هزار هکتار اراضی شالیزاری دارد که با تولید بیش از 900 هزار تن برنج ،42درصد برنج کشور را تامین می کند.