جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

ارزش معاملات 2 هزار میلیارد ریالی در تالار بورس مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

ارزش معاملات 2 هزار میلیارد ریالی در تالار بورس مازندران

مدیر بورس منطقه‌ای مازندران گفت: ارزش ریالی معاملات در تالار بورس استان از ابتدای سال‌ جاری تاکنون، به بیش از 2 هزار و 140 میلیارد ریال رسید.

ارزش معاملات 2 هزار میلیارد ریالی در تالار بورس مازندران

علی جعفری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: در هفته منتهی به چهارشنبه 16 دی‌ ماه‌‌ جاری، در پنج روز معاملاتی، 34 میلیون و 272 هزار و 24 سهم به مبلغ بیش از 69 میلیارد ریال در بورس منطقه‌ای مازندران داد و ستد شد.

وی بیان کرد: ارزش ریالی سهام خریداری‌‌ شده 40 میلیارد ریال و ارزش فروش سهام 30 میلیارد ریال بود.

مدیر بورس منطقه‌ای مازندران با بیان اینکه ارزش ریالی معاملات در تالار بورس استان از ابتدای سال‌ جاری تاکنون، به بیش از 2 هزار و 140 میلیارد ریال رسیده‌ است، خاطرنشان کرد: متوسط ارزش معاملات روزانه نیز در مدت مشابه 19 میلیارد ریال بوده‌ است.

جعفری تصریح کرد: در این هفته سهام شرکت‌های کارخانجات تولیدی شهید قندی، حمل و نقل توکا، حفاری شمال، صنایع آذرآب و پست بانک ایران بیشترین ارزش معاملات استان را به خود اختصاص دادند.

وی با اعلام اینکه 57 درصد از کل سهام مبادله‌ شده در این هفته مربوط به خرید و 43 درصد مربوط به فروش سهام بوده است، گفت: شاخص قیمت نیز با 942 واحد افزایش نسبت به هفته‌ قبل، به 62 هزار و 633 واحد رسید.