سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۱ خرداد ۱۴۰۰

ارزش‌های دفاع مقدس گنجینه‌های نظام هستند/ ضرورت حفظ ارزش‌های دفاع مقدس با ساخت مستند - نمایش محتوای خبر

 

 

ارزش‌های دفاع مقدس گنجینه‌های نظام هستند/ ضرورت حفظ ارزش‌های دفاع مقدس با ساخت مستند

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گفت: باید از بیان ارزش‌های موجود در دفاع مقدس استقبال کرد و با مستندسازی از این گنجینه‌های نظام، آنها را پاس بداریم.

ارزش‌های دفاع مقدس گنجینه‌های نظام هستند/ ضرورت حفظ ارزش‌های دفاع مقدس با ساخت مستند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس از شهرستان تنکابن، امیراحمد اسدی در همایش یاد یاران با عنوان گردهمایی بزرگ سرداران، فرماندهان و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس غرب مازندران گفت: سخن گفتن در برابر یادگاران دفاع مقدس که هر یک خود فرمانده و امیر جبهه و جنگ بودند بسیار سخت است اما یادآوری خاطراتی که شما بزرگان با ایثار و شجاعت در برابر دشمن داشتید آثار بر جا می‌گذارد.

وی افزود: همت ایثارگرانه تا ابد برای همه مردم و نظام جمهوری اسلامی مقدس بوده و امروز با یاد شهدای سرافرازمان خوشحالیم و این برای همه افتخاری بزرگ است.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ارتش با اشاره به خاطراتی از شکست حصر آبادان و پیام تاریخی امام راحل که روحیه رزمندگان و نیروهای مسلح را صد چندان کرد، گفت: روحیه اعتقادی و التزام به ولایت و نیز ایمان به فرج الهی در آن دوران کاری کرد که در مدت زمان کمتر از چهار روز نیروهای تا چنگ و دندان مسلح بعثی که توسط کشورهای استکباری حمایت کامل می‌شدند با یورش قهرمانانه نیروهای ایران اسلامی در موضع ضعف قرار گرفته و شکست بخورند و آبادان از لوس دشمن پاکسازی شود.

اسدی در ادامه به روزهای نخست آغاز جنگ تحمیلی و دفاع جانانه نیروهای مسلح اعم از ژاندارمری، شهربانی، هوانیروز اشاره کرد و گفت: مردم باید بدانند در روزهای نخست آغاز جنگ چگونه نیروهای ژاندارمری، شهربانی در کنار مردم ساکن در شهرها مناطق مرزی ایستادگی کردند.

وی خاطرنشان کرد: باید ایثارگری و پایمردی این نیروها به نسل امروز منعکس شود، به گونه‌ای باید برای حفظ ارزش‌های موجود در دفاع مقدس از بیان آنها استقبال و با مستندسازی از این گنجینه‌های نظام، آنها را پاس بداریم.

رئیس  آثار و حفظ ارزش‌های دفاع مقدس ارتش جمهوری اسلامی تأکید کرد: شاید زمان بسیاری از چیزها را از بین ببرد اما خاطره‌ها به یاد می‌مانند و گردآوری آثار و خاطرات دفاع مقدس فقط مرور خاطرات نیست بلکه در این اقدام حفظ شکوه و اقتداری است که ملت ما با جانفشانی‌ها، شهادت طلبی، ایثارگری در پوشش ارتشی، سپاهی، ژاندارمری، بسیجی، جهادی و سایر نیروها در هشت سال دفاع مقدس رقم زدند.

اسدی در پایان یادآور شد: با توجه به سوابق این ملت در جریان‌های مهم دوره‌های گوناگون عمر نظام جمهوری اسلامی امروز بر پایه همان سوابق درخشان که متأثر از روحیه ولایی و شهادت طلبی است ایران الگویی مناسب برای ملل آزاده جهان در مبارزه با استکبار جهانی شود.

بر اساس این گزارش، در پایان این همایش پس از رونمایی از 9 جلد کتاب که توسط اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مازندران با عنوان‌های مرحمی بر شانه‌های زخمی، درنگ هامون، ماه روی آب، راز راوی، نقل قول، فاتحان فاو و ده مرد که از جمله انتشارات ادبی شعر و خاطره رزمندگان اسلام است مدعوین با حضور بر مزار دو شهید گمنام خاکسپاری شده در محوطه دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن المان احداثی جدید این مزار شهیدان به طور به طور رسمی به بهره‌برداری رسید.