جهش تولید | چهارشنبه، ۵ آذر ۱۳۹۹

ارزان شدن تعرفه ریلی در بندر امیرآباد - نمایش محتوای خبر

 

 

ارزان شدن تعرفه ریلی در بندر امیرآباد

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، علی نعیمی پیش از ظهر امروز در نشست مشترک هم‌اندیشی مدیرکل گمرکات مازندران با مدیران تشکل‌ها و بنگاه‌های اقتصادی استان در سالن اجتماعات اتاق بازرگانی مازندران، اظهار داشت: این جلسات باید به صورت مستمر برگزار شده و قوانین گمرکی و بندری برای فعالان اقتصادی به صورت مدون بیان شود.

وی با بیان اینکه در جلسات مستمر باید مشکلات روز مطرح شود، ادامه داد: فاصله انداختن بین این جلسات، کارایی را کاهش می‌دهد.

نعیمی درباره فعالیت راه‌آهن در بندر امیرآباد تصریح‌کرد: راه‌آهن امیرآباد از فعال‌ترین راه‌آهن در بنادر کشور را دارد و ارزان شدن تعرفه ریلی، از تصمیمات جدیدی است که در بندر امیرآباد اجرایی می‌شود.

وی با اشاره به وجود 16 کیلومتر ریل در بندر امیرآباد، افزود: هفته گذشته برای دومین بار کالای کک به صورت مستقیم از بندر امیرآباد به ذوب‌آهن اصفهان حمل شد و تاکیدات ما هم بر کارهای ریلی است.

مدیر بندر امیرآباد ادامه داد: در سه ماه آینده باسکول ریلی دیجیتالی هم در بندر امیرآباد ایجاد می‌شود.

وی تصریح کرد: چهار پست اسکله هم با برآورد 120 میلیارد تومانی در بندر امیرآباد در دست ساخت است که ظرف 30 ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

نعیمی ادامه داد: با احداث این پست اسکله، ظرفیت بندر امیرآباد از 4.5 میلیون تن به 7 میلیون تن افزایش می‌یابد.

وی با اشاره به اینکه امیرآباد نخستین بندر شمال از نظر ظرفیت است، تصریح‌ کرد: امیدواریم در تبادلات کالا با کشورهای حاشیه خزر و تفاهمنامه‌هایی که برخی استان‌های این کشورها داریم بتوانیم موفقیت بیشتری کسب کنیم.

نعیمی با بیان اینکه بندر امیرآباد به صورت شبانه روزی مشغول به فعالیت است و روزانه 20 ساعت کار می‌‌کنیم، اظهار داشت: کارکنان ما صرفا در زمان فریضه نماز و ساعات صبحانه، نهار و شام به فعالیت نمی‌پردازند.

وی خاطرنشان کرد: معتقدیم کالای صادراتی باید به صورت 24 ساعته از گمرک ورود و خروج داشته باشد و بندر در اجرایی شدن این اقدام، آمادگی کامل دارد.