جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

اردیبهشت مقاومت(زنده) - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

اردیبهشت مقاومت(زنده)

تهیه کننده:مهدی حاجی زاده

دستیار تهیه:سید باقر جعفری
کارگردان:شهرام حبیب اللهی اقدم
تصویربرداران:پارسی نژاد-فردین شیری-منفرد
صدابردار:مرتضی کاظمی

انگار همین دیروز بود که خبر شهادت بهترین جوانان این سرزمین به ما اعلام شد؛ خبر بسیار سنگین و تکان‌دهنده بود، دل را یارای باور این مسأله سنگین بود، 13 رزمنده شهیدی که برای دفاع از حرم بی‌بی زینب (سلام الله علیها) در سوریه به دست تکفیری‌های و داعشی‌های ملعون، مظلومانه به شهادت رسیدند و تنها پیکر شهید " حبیب‌الله قنبری" از بهشهر و شهید " رضا طاهر" از شهرستان بابل تشییع شد و 11 شهید جاویدالاثر، همچنان مفقود هستند.
مدافعان حرم، حقیقتی بزرگ برای جامعه ما هستند که شاید بسیاری از ما را از خواب غفلت و خموشی بیدار کرده‌اند و بزرگداشت نام و یادشان وظیفه تک تک ما برای بیداری جامعه و امثال من و شما است.

رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران درباره مقام و منزلت شهدای مدافع حرم فرمودند: «شهیدان مدافع حرم حقیقتاً حق بزرگی بر گردن همه ملت ایران دارند.
تمام این شهیدان یک صفت مشترک دارند: "شهید مدافع حرم" امتیازی که آنان را متمایز کرده است: اگر اینها نمی‌رفتند و دفاع نمی‌کردند، امروز دشمنان اهل‌بیت علیهم السلام حرم حضرت زینب (سلام الله علیها) را با خاک یکسان کرده بودند، سامرا را با خاک یکسان کرده بودند و اگر دست‌شان می‌رسید کاظمین و نجف و کربلا را هم با خاک یکسان می‌کردند، امتیاز دیگرشان کوتاه کردن دست متجاوزان از خاک ایران اسلامی است؛ آن هم نه در مرزهای کشور که کیلومترها دورتر از آن و دفاع از کشور، دین و انقلاب اسلامی است.
این برنامه در راستای بزرگداشت شهدای مدافع حرم مازندران و یاد و خاطره ۱۳ شهید مازندرانی خان طومان با حضور فرماندهان لشکری و کشوری و خانواده شهدای مدافع حرم  در پارک موزه دفاع مقدس برگزار می شود.

 

سال تولید: 1397


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ