جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۸ خرداد ۱۳۹۹

اردوی تیم ملی بدمینتون امید و جوانان درتنکابن در حال برگزاری است - نمایش محتوای خبر

 

 

اردوی تیم ملی بدمینتون امید و جوانان درتنکابن در حال برگزاری است

سرمربی تیم نوجوانان، جوانان و امید بدمینتون از برگزاری اردوی آمادگی برای ارتقای بازیکنان تیم ملی در تنکابن خبر داد.

اردوی تیم ملی بدمینتون امید و جوانان درتنکابن در حال برگزاری است

مرتضی ولی دروی روز چهارشنبه در حاشیه اردوی تیم ملی بدمینتون در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این اردو پنج روزه با حضور 11 بازیکن در راستای آماده سازی و ارتقای تکنیکی و جسمی ورزشکاران تا فردا ادامه دارد.
وی تصریح کرد: 14 نفر ازبازیکنان در رده های امید و جوانان به این اردو دعوت شدند که در حال حاضر امیر جباری و مهدی انصاری در کمپ تخصصی آسیا در مالزی در حال تمرین هستند و دیندار شهبازی نیز از کردستان به دلیل امتحان دانشگاه در این اردو حضور ندارند.
ولی دروی خاطرنشان کرد: این اردو ششمین مرحله خارج از مرکز وهشتمین دوره اردوهای امسال در رده های امید و جوانان است که با هدف هماهنگی بیشتر بدنی و شناسایی بهتر چهار بازیکن جدید دعوت شده به اردو و افزایش مهارت ها و آموزش تکنیک های جدید انجام می شود.
سرمربی تیم ملی امید و جوانان و نوجوانان و تیم های پایه کشور با اشاره به اهداف فدراسیون در برگزاری این اردوها افزود: برگزاری اردوها در شهرستان هایی که ظرفیت واستعداد در زمینه توسعه این رشته ورزشی دارند یکی از اولویت های این فدراسیون است و به خاطر ظرفیت و امکانات خوب تنکابن این دوره از اردو در این شهرستان برپا شد.
ولی دروی ادامه داد : بلافاصله بعد از این اردو در کمپ تیم ملی در تهران در رده نوجوانان و نونهالان یک اردوی دیگر برگزار خواهد شد تا با اتنخاب نفرات برتر جمع ملی پوشان نونهالان و نوجوانان و جوانان و امید به 20 نفر برسد.
وی تصریح کرد: یکی از برنامه های مهم این فدراسیون حفظ و افزایش سطح آمادگی بازیکنان به صورت مستمر است که با توجه رقابت های بین المللی دهه فجر با جوایز 15 هزار دلاری و اهمیت المپیک جوانان 2018 آرژانتین برنامه های ویژه ای را برای نونهالان و امید کشور در نظر گرفته و در حال اجرا آن هستیم.
سرمربی تیم ملی امید و جوانان و نوجوانان و تیم های پایه بدمینتون اظهار داشت: ایران جزو 15 تیم برتر آسیا است و کشورهای جنوب شرق آسیا از جمله مالزی، اندونزی، چین ، هنگ کنگ و ژاپن جزو کشورهای مطرح در آسیا هستند و امیدواریم این برگزاری این اردوها به ارتقای سطح علمی مربیان کشور کمک کند.
مدرس بین المللی بدمینتون، این رشته را یکی از رشته های پر طرفدار جهان دانست و گفت: بدمینتون یک ورزش های المپیکی است که با کمترین آسیب درهر رده سنی و فضایی قابل اجرا بوده و دارای فاکتور آمادگی جسمانی سرعت، قدرت و چابکی و هماهنگی است.
سرمربی تیم ملی امید و جوانان و نوجوانان از میزبانی هیات بدمینتون مازندران و رئیس هیات بدمینتون و رئیس ورزش و جوانان شهرستان تنکابن قدردانی کرد.
بیش از 300 هزار نفر به صورت ساماندهی به ورزش بدبینتون در کشورمی پردازند.