رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

ارجاع 9 هزار پرونده به مراکز انتظامی مازندران - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

ارجاع 9 هزار پرونده به مراکز انتظامی مازندران

ارجاع 9 هزار پرونده به مراکز انتظامی مازندران


فرمانده انتظامی مازندران با اشاره به ارجاع بیش از 9 هزار پرونده به مراکز مشاوره و مددکاری کلانتری‌های استان، از مصالح 72 درصدی این پرونده‌های در سال جاری خبر داد.

ارجاع 9 هزار پرونده به مراکز انتظامی مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری به نقل از پایگاه خبری پلیس، مسعود جعفری‌نسب گفت: دوایر مددکاری و مشاوره کلانتری‌ها علاوه بر کاهش بار قضایی پرونده‌ها، نقش انکارناپذیری در کاهش آسیب‌ها و جرایم اجتماعی دارند.

وی رسیدگی به حل تعارضات خانوادگی، افزایش درصد مصالحه در پرونده‌های خانوادگی و در نهایت تحکیم بنیان خانواده را اولویت برنامه مشاوران و مددکاران اجتماعی دانست و افزود: هر متغیری که بر نهاد خانواده تاثیر منفی داشته باشد باید کنترل شود.

فرمانده انتظامی مازندران با اشاره به ارجاع 9 هزار و 484 پرونده در سال جاری به دوایر مشاوره و مددکاری کلانتری‌ها از مصالحه 72 درصد این پرونده خبر داد و افزود: این تعداد پرونده با تلاش مشاوران و مددکاران اجتماعی کلانتری‌ها منجر به صلح و سازش شد.

وی با اشاره به اقدامات و عملکرد مرکز مشاوره آرامش فرماندهی انتظامی استان در سال جاری از مراجعه بیش از 5 هزار شهروند برای دریافت خدمات مشاوره‌ای به این مرکز خبر داد و افزود: کارشناسان مجرب این مرکز در زمینه‌های مختلف روان‌شناختی، خانوادگی، فردی، حقوقی و انتظامی به شهروندان خدمات رایگان مشاوره‌ای ارائه دادند.

جعفری‌نسب به اجرای طرح مشاوره فعال مددکاران و مشاوران دوایر اجتماعی کلانتری‌ها اشاره کرد و افزود: در سال جاری بیش از 22 هزار نفر در سطح مدارس و مساجد استان در طرح مشاوره فعال پلیس شرکت کردند و آموزش مهارت‌های زندگی قرار گرفتند.

این مقام انتظامی با اشاره به اجرای طرح مکنا در همه کلانتری‌های استان از نوسازی، تجهیز و راه دوایر اجتماعی و مددکاری 26 کلانتری استان در سال جاری خبر داد.

وی یکی از برنامه‌ها و طرح‌های مهم پلیس در ارتباط با مراکز مشاوره را در استان مازندران طرح معتمدین محلات اعلام کرد و افزود: در این طرح معتمدین و ریش‌سفیدان در هر محله و شهر برای حل و فصل مشکلات مراجعان در کلانتری‌ها با پلیس همکاری و مساعدت می‌کنند.