جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

ارتباط مازندران با کشورهای CIS فراهم می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

ارتباط مازندران با کشورهای CIS فراهم می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، ربیع فلاح‌جلودار در دیدار با هیئت تجاری از کشور عمان در استانداری مازندران با اشاره به ارتباط مناسب ایران و عمان در طول تاریخ اظهار داشت: حضور تجار مازندرانی در عمان زمینه‌ساز گسترش ارتباط تجاری مناسب می‌شود.

وی با اشاره به ظرفیت‌های مناسب مازندران در حوزه مختلف علمی، اقتصادی، تجاری و گردشگری بیان داشت: مازندران به دلیل نزدیکی به دریایی خزر از قابلیت مناسب بسیار خوبی در دسترسی به دریایی آزاد نیز دارد.

نماینده عالی دولت در مازندران با اشاره به فعالیت سه بندر مهم در استان گفت: برخی بنادر مازندران به راه‌آهن دسترسی دارند.

این مسئول از متصل شدن مازندران به کریدور شمال به جنوب و نیز دسترسی به کشور چین و نیز کشورهای CIS خبر داد.

فلاح با اعلام اینکه مازندران آماده برقراری همکاری مناسب با تجار عمان است، افزود: برای تامین منافع مشترک آماده همکاری با تجار عمان هستیم و این آمادگی در مازندران وجود دارد.

وی با اشاره به ارتباط مناسبی که بین مازندران و کشورهای حاشیه خلیج فارس برگزار شد، از برقراری ارتباط هوایی بین دوبی و آستراخان نیز خبر داد.

استاندار مازندران درباره توانمندی مازندران در ارتباط با خدمات مهندسی ادامه داد: مازندران در این زمینه، رتبه بسیار مناسبی در اختیار دارد و سازمان نظام مهندسی استان 25 هزار مهندس فنی در اختیار دارد.

وی به قابلیت مازندران در حوزه پرورش ماهی، دام و طیور اشاره کرد و گفت: در این زمینه حاضر به تامین نیازمندی‌های کشور عمان هستیم.

این مسئول به حضور 25 میلیون گردشگر در مازندران اشاره کرد و بیان داشت: در هفته قبل چهار قرارداد برای ایجاد و افزایش ظرفیت گردشگری منعقد کردیم.

نماینده عالی دولت در مازندران به حمایت دولت جمهوری اسلامی ایران از سرمایه‌گذاری خارجی اشاره کرد و یادآور شد: در صورت آمادگی این قوانین در اختیار مسئولان و تجار قرار می‌گیرد.


{jcomments off}