جهش تولید | چهارشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۹

ارتباط زنده شبکه مازندران با قرارگاه اربعین - نمایش محتوای خبر

 

 

ارتباط زنده شبکه مازندران با قرارگاه اربعین

ارتباط زنده شبکه مازندران با قرارگاه اربعین

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مازندران، همزمان با فرارسیدن ایام برگزاری مراسم پیاده‌روی اربعین و اجتماع باشکوه زائران حسینی، شبکه مازندران، اقدام به پخش و ارتباط زنده با این مراسم معنوی می‌کند.
    بنابراین گزارش؛ سیمای مازندران، به منظور پخش اتفاقات ویژه رویداد عظیم اربعین حسینی(ع) برای مخاطبان استانی و نیز در راستای آشنایی بیشتر زائران با مرزهای ورود به کشور عراق و آشنایی از برنامه‌‎های سفر و همچنین اطلاع از شرایط اب و هوا و موکب‌های اربعین حسینی، دو ارتباط زنده تلفنی بصورت روزانه و به مدت 30 دقیقه با مرزهای چذابه، مهران و خسروی برقرار می کند.  آخرين و جديدترين اخبار و اطلاعات مربوط به پياده روي اربعين حسيني،  فرهنگ زيارت، ‌نقشه‌هاي مواصلاتي نجف و كربلا و پخش زنده حرم‌هاي مطهر حضرت اباعبدالله الحسين، ‌حضرت عباس و حضرت امام علي(ع) و... از ديگر محتويات اين ويژه‌نامه است. شایان ذکر است؛ واحد تأمین و پخش سیمای مازندران تعداد 70 عنوان کلیپ، 60 عنوان مستند، 10 فیلم سینمایی و تعداد 40 کلاک وله‌های روز شمار اربعین حسینی برای پخش در دستور کار دارد.
    و دراین بین صدای مازندران نیز با پخش برنامه‌های مرتبط، در آستانه اربعین حسینی، به منظور بهره‌گیری بیشتر مخاطبان و همچنین اطلاع‌رسانی به موقع زائران سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) در قالب برنامه‌های زنده مناسبتی «چراغ هدایت» و «آدینه مهربانی» و نیز در برنامه‌های روتین، همراه با اطلاع‌رسانی درخصوص کاروان‌های اربعین از استان مازندران، پخش گزارش‌هایی از مرزهای ایلام و خوزستان، ارتباط با گزارشگر صدای استان‌ها مستقر در کربلا، بیان فضایل اربعین و زیارت اربعین و نیز شهدای مدافع حرم با حضور کارشناسان مذهبی در برنامه های مناسبتی، اعلام و بیان آخرین وضعیت مسیرهای تردد زائران، موکب‌های پیش بینی شده، امکانات و تسهیلات فراهم شده برای زائران سهم عمده ای را در این ایام برعهده گرفت.
همچنین پخش زیارت و ادعیه، نکات آموزشی مربوط به سفر و زیارت و پخش روضه و مرثیه خوانی از دیگر برنامه‌های صدای مازندران است.