جهش تولید | شنبه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

اربعین قدرت نرم شیعه است - نمایش محتوای خبر

 

 

اربعین قدرت نرم شیعه است

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان نور با بیان اینکه اربعین قدرت نرم شیعه است، گفت: به دلیل آثار بی‌نظیر این همایش سیاسی معنوی دشمن از آن وحشت دارد.

اربعین قدرت نرم شیعه است

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نور، حجت‌الاسلام جواد نجفی در گردهمایی روحانیون و مبلغان دینی این شهرستان که در دفتر امام جمعه نور برگزار شد، اظهار کرد: علما و مبلغان دینی براساس آیات و روایات، وارث انبیاء و جانشین ائمه معصومین هستند بنابراین این جایگاه معنوی و مسؤولیت‌آور است.

وی افزود: مبلغان دینی و راویان احادیث باید رفتار و کردارشان را مراقبت کنند و بیشتر از دیگران رعایت مواردی را داشته باشند که در شأن جانشین اولیا باشد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان نور تصریح کرد: مردم انتظار دارند روحانیون و مبلغان را در جماعت‌ها، مراسم و مناسبت‌ها به ویژه نماز جمعه و جماعت و مساجد و در بین خودشان ببینند و این انتظار زیادی نیست.

این مسؤول تأکید کرد: نهاد امامت جمعه باید تقویت شود، این نهاد به فرمایش رهبر معظم انقلاب قرارگاه فرهنگی است و امام جمعه فرمانده این قرارگاه است بنابراین یکی از راه‌های تقویت این نهاد حضور روحانیت در نماز جمعه است که سبب دلگرمی و حضور بیشتر مردم نیز می‌شود.

نجفی ادامه داد: اربعین قدرت نرم شیعه است و به دلیل آثار بی‌نظیر فراوان این همایش سیاسی مذهبی و معنوی رهبر معظم انقلاب بر پیاده‌روی اربعین تأکید دارند و همین امر سبب شده تا دشمنان اربعین و پیاده‌روی اربعین توسط شیعیان را هدف بگیرند زیرا از وحدت و انسجام شیعه به شدت هراس دارند.

وی با بیان اینکه برنامه‌ریزی‌های لازم برای سفر معنوی اربعین صورت گرفت و بنا است با بهترین وجه ممکن برگزار شود، افزود: یاوران اربعین در تلاش هستند تا با آموزش زائران، برپایی نمایشگاه، گردهمایی و ... اهداف اصلی پیاده‌روی اربعین را تبیین کنند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان نور تبیین آداب و اخلاف سفر زیارت، تبیین فلسفه و اسرار زیارت، تبیین فضایل زیارت حضرت سیدالشهدا (ع)، تبیین پیشینه و جایگاه زیارت اربعین و... را از اهداف گردهمایی توجیهی مبلغان و روحانیون عنوان کرد.

نجفی در پایان با اشاره به لزوم تکریم مردم عراق به عنوان میزبان زائران و تجلیل از بسیج مردمی عراق، گفت: نباید با اقدام ناشایست احتمالی از سوی برخی از افراد اهداف این قدرت نرم معنوی را زیر سؤال برد و خدشه‌دار کرد.