رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۸

اراضی بانک زمین بهشهر به افراد بومی واگذار می‌شود - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

اراضی بانک زمین بهشهر به افراد بومی واگذار می‌شود

اراضی بانک زمین بهشهر به افراد بومی واگذار می‌شود


رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران بر واگذاری اراضی بانک زمین بهشهر به افراد بومی تاکید کرد.

اراضی بانک زمین بهشهر به افراد بومی واگذار می‌شود

دلاور حیدرپور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ساری گفت: اراضی بانک زمین در امیرآباد بهشهر به وسعت 6 هزار هکتار است که نقشه آن توسط شرکت احیای اراضی بانک زمین تهیه شده و در مرحله آماده‌سازی قرار دارد.
وی عنوان کرد: اعتبار مصوب این طرح، 120 میلیارد تومان است که اراضی مذکور با استانداردهای روز کشاورزی برای زراعت، باغبانی و... آماده می‌شوند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به نشست‌هایی که در این رابطه با رئیس سازمان امور اراضی مازندران، فرماندار بهشهر و معتمدان محلی در روستای امیرآباد و روستاهای اطراف آن برگزار شد، افزود: تاکید ما بر واگذاری این اراضی به افرادی است که هم در حوزه طرح ساکن هستند، نیازمند بوده، هم بدون زمین یا کم‌زمین هستند و در کنار آن نیز علاقه‌مند به کار کشاورزی باشند.

حیدرپور ادامه داد: صحبت‌هایی مبنی بر تقاضای برخی افراد خارج از منطقه امیرآباد و اطراف آن حتی سایر شهرها شده، اما همچنان تاکید ما بر واگذاری اراضی بانک زمین به افراد بومی است؛ زیرا لازمه کار کشاورزی حضور مداوم و به‌موقع کشاورز در محل کار خود است.

این مسئول درباره تامین آب زراعی اراضی بانک زمین در امیرآباد بهشهر، گفت: مشکلی برای تامین آب کشاورزی وجود ندارد، در صورت لزوم نیز از آب سد شهید رجایی و در آینده نیز از آب سد گلورد استفاده خواهد شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران در پاسخ به اینکه آیا واگذاری زمین به کشاورزان، دارای سقف مشخصی است، اضافه کرد: این طرح با ساماندهی تشکل‌ها و طبق طرحی که آنها در بخش‌هایی چون شیلات، باغداری یا زراعت ارائه می‌دهند، به افراد واجد شرایط واگذار می‌شود.

حیدرپور با اشاره به اینکه موضوع اراضی بانک زمین در بهشهر، بیش از دو دهه سابقه دارد، افزود: سال‌های زیادی از راکد ماندن این اراضی و انجام نشدن کار زراعی در آن می‌گذرد؛ بنابراین طرح احیا برای آن تعریف و به‌روز رسانی شد.

وی در پایان اذعان داشت: پروژه احیای اراضی بانک زمین در امیرآباد بهشهر یکی از برنامه‌های مهم جهادی است و مراسم افتتاح آن نیز با حضور وزیر جهاد کشاورزی انجام خواهد شد.

به گزارش فارس، گفته می‌شد که بیش از 18 هزار هکتار از اراضی امیرآباد بهشهر متعلق به بانک زمین بوده، اما در حقیقت، 12 هزار هکتار آن به دلیل واقع شدن در مناطق حفاظت شده محیط زیست، در اختیار سازمان حفاظت محیط زیست قرار دارد.