سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۶ خرداد ۱۴۰۰

ادامه بارش باران تا روز چهارشنبه در مازندران/ کاهش 10 درجه‌ای دمای هوا - نمایش محتوای خبر

 

 

ادامه بارش باران تا روز چهارشنبه در مازندران/ کاهش 10 درجه‌ای دمای هوا

رئیس گروه پیش‌بینی هواشناسی مازندران گفت: از روز دوشنبه دوم تا چهارشنبه چهارم فروردین ماه سال ۹۵ با استقرار جریانات شمالی و عبور امواج ناپایدار تراز میانی جو به‌تناوب شاهد بارندگی در سطح استان هستیم.

ادامه بارش باران تا روز چهارشنبه در مازندران/ کاهش 10 درجه‌ای دمای هوا

احمد اسدی امروز در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: بر اساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی با شکل‌گیری جریانات شمالی شرایط برای ابرناکی آسمان مازندران مهیا شد و شب گذشته بارش‌هایی را در سطح استان داشتیم.

وی ادامه داد: بر اساس پیش‌بینی روزهای پایانی هفته گذشته افزایش دما را در سطح مازندران داشتیم به طوری که روز یک‌شنبه نخستین روز سال 95 ساری با 25 درجه سانتی‌گراد بالای صفر گرم‌ترین دما را داشته است.

رئیس گروه پیش‌بینی هواشناسی مازندران تصریح کرد: از روز دوشنبه دوم تا چهارشنبه چهارم فروردین ماه سال 95 با استقرار جریانات شمالی و عبور امواج ناپایدار تراز میانی جو به‌تناوب شاهد بارندگی در سطح استان هستیم.

اسدی با اشاره به کاهش دمای هوای مازندران نسبت به روزهای گذشته، اظهار کرد: انتظار داریم بارش‌ها در مناطق سردسیر و کوهستانی به صورت برف و برخی مناطق کوهستانی مه‌آلود شود که با توجه به لغزنده بودن جاده‌ها رانندگان نکات ایمنی را رعایت کنند.

وی درباره وضعیت دمای هوای مازندران در این مدت، یادآور شد: با توجه به افزایش دما در روزهای گذشته روز دوشنبه دوم فروردین ماه امسال تا 10 درجه سانتی‌گراد کاهش دما در مازندران داریم.

رئیس گروه پیش‌بینی هواشناسی مازندران در پایان گفت: همچنین وضعیت دریای خزر طی این مدت  مواج پیش‌بینی می‌شود.