سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

اداره کشور اراده جدی می‌خواهد/ با آمریکا ساختن؛ یعنی معامله کردن با ارزش‌های دینی و ایرانی - نمایش محتوای خبر

 

 

اداره کشور اراده جدی می‌خواهد/ با آمریکا ساختن؛ یعنی معامله کردن با ارزش‌های دینی و ایرانی

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه با آمریکا ساختن، یعنی معامله کردن با ارزش‌های دینی و ایرانی که این کار بردگی و شکست را در پی خواهد داشت و ما هرگز آن را نخواهیم پذیرفت، گفت: اداره کشور اراده جدی می‌خواهد.

اداره کشور اراده جدی می‌خواهد/ با آمریکا ساختن؛ یعنی معامله کردن با ارزش‌های دینی و ایرانی

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان قائم‌شهر، آیت‌الله علی معلمی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه با بیان اینکه وقف، انسان را به نسل‌های آینده مرتبط می‌کند و از دعای خیر آیندگان بهره‌مند می‌سازد، اظهار کرد: اگر انسان از دنیا برود و چیزی از او نماند زود فراموش خواهد شد.

وی افزود: وقف، صدقه جاریه است و اگر کسی وقف کردن را سرلوحه کار خود قرار دهد یادگاری از او به جا مانده و این فرصتی است که ذکر و مغفرت برایش باقی بماند.

امام جمعه شهرستان قائم‌شهر در ادامه به مسائل ناگوار رخ داده در ماه صفر اشاره و تصریح کرد: ارتحال آیت الله موسوی اردبیلی، حادثه تلخ اربعین و شهادت زائران حسینی و حادثه قطار از جمله آن است.

معلمی اظهار کرد: کوردلان و عوامل استکبار چشم دیدن اجتماع عظیم و 25 میلیونی حسینی را نداشتند و عده زیادی از زائران را به شهادت رساندند.

وی با بیان اینکه خبیثان آل‌سعود، سالیان سال تجربه حضور زائران خانه خدا را دارند، تصریح کرد: حداکثر جمعیت در عربستان 2 میلیون نفر است که عرضه آن را هم نداشتند و فاجعه منا را رقم زدند.

این مسؤول در ادامه به حادثه تصادف قطار اشاره کرد و گفت: جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور اعلام کرد که هر کس با سانحه قطار جناحی و سیاسی برخورد کند به کشور ظلم کرده است و بنده معنی این جمله را درک نمی‌کنم.

معلمی با بیان اینکه حادثه پیش می‌آید و گاهی نمی‌توان جلوی آن را گرفت، افزود: ولی اینکه مأموری بی‌احتیاطی کند و یا فرد تجربه پس نداده‌ای پشت دستگاه قرار گیرد و با جان مردم و سرمایه کشور بازی کند کوتاهی در کار است و تنها با استعفاء و عذرخواهی درست نمی‌شود.

وی با تأکید بر اینکه اداره کشور، اراده جدی می‌خواهد، تصریح کرد: مدیران سیاسی ارشد در مقام تعریف و تمجید می‌گویند کل ملت ایران بسیجی هستند و این در حالی است که اگر این نظریه را دارند، باید بعضی از مدیریت‌ها را در اختیار نیروهای بسیجی و جهادی قرار دهند.

امام جمعه شهرستان قائم‌شهر در ادامه بیان کرد: شب گذشته کنگره آمریکا و مجلس سنا تحریم‌ها علیه ایران را 10 سال دیگر تمدید کردند و حالا نوبت اوباما است که باید دید می‌تواند در برابر مجلس و کنگره مقاومت کند یا خیر؟

وی افزود: کسانی که قبل از برجام می‌گفتند که هم‌زمان با اجرایی شدن برجام تحریم‌ها هم برداشته خواهد شد باید از ملت عذرخواهی کنند چرا که وعده‌شان عملی نشد و فرصت‌ها را برای چاره از دست دادند.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: مقام معظم رهبری تنها راه مبارزه با تحریم‌ها را در پیش‌ گرفتن اقتصاد مقاومتی برشمردند و باید این امر از سوی مدیران جدی گرفته شود.

وی اظهار کرد: با آمریکا ساختن، یعنی معامله کردن با ارزش‌های دینی و ایرانی که این کار بردگی و شکست را در پی خواهد داشت و ما هرگز آن را نخواهیم پذیرفت چرا که «هیهات من‌الذله» در گوشت و پوست نسل گذشته و آینده ما ریشه دوانده است و زیر بار استکبار نخواهیم رفت.

معلمی با بیان اینکه مدیران در انقلاب اسلامی باید با احساس مسؤولیت کار کنند، ادامه داد: آنان باید با ملت و رهبری هم‌سو باشند و برای اصلاح امور کشور دل بسوزانند.

وی در پایان گفت: کنگره و مجلس آمریکا هر دو با جریان سیاسی به تمدید تحریم‌ها رأی داده‌اند و واکنش دولت به آنان می‌تواند سپردن کارهای کلیدی به مدیران بسیجی و جهادی باشد.