سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۸ خرداد ۱۴۰۰

اداره های ثبت احوال شهرهای مازندران درروز انتخابات فعال است - نمایش محتوای خبر

 

 

اداره های ثبت احوال شهرهای مازندران درروز انتخابات فعال است

ˈفرج اله ملکیˈ روز جمعه به خبرنگار ایرنا افزود: برای شرکت در انتخابات داشتن اصل شناسنامه و شماره ملی الزامی است و این اداره در سطح استان آمادگی دارد تا افرادی که کد ملی در اختیار ندارند به آنها اطلاع رسانی شود.

وی ادامه داد: افرادی که کارت ملی ندارند با مراجعه به ادارات ثبت احوال در سطح استان می توانند تاییدیه کارت ملی برای حضور در انتخابات دریافت کنند.

مدیرکل ثبت احوال مازندران، با بیان اینکه افراد فاقد کارت ملی در صورت داشتن شماره ملی خود نیازی به گرفتن تاییدیه از ادارات ثبت احوال ندارند، عنوان کرد: مردم در شعبات اخذ رای با ارائه اصل شناسنامه و اعلام شماره ملی خود می توانند رأی بدهند.

ملکی با بیان اینکه ارائه اصل شناسنامه در انتخابات الزامی است، بیان داشت: تا این لحظه هر کسی در استان برای تعویض و یا صدور شناسنامه مراجعه کرده است خارج از مهلت مقرر شناسنامه برای آنها صادر شده است.

وی ادامه داد: تمامی شناسنامه های تعویضی و مفقودی در استان منجر به صدور مجدد شده و آماده تحویل به مراجعین است.

در استان مازندران در روز جمعه انتخابات میان دوره ای مجلس فقط در حوزه انتخابی شهرستانهای رامسر وتنکابن برگزار می شود ودر 20شهرستان دیگر مازندران انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری ، چهارمین دوره شوراها برگزارمی شود.

انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی در 58 شهر و دوهزار و 367 روستای استان مازندران برگزار می شود و بیش از دو میلیون 68هزار و 843 نفر از شهروندان این استان واجد شرایط رای دادن هستند.

از این تعداد رای اولی های این استان برای شرکت در انتخابات پیش رو یازدهمین دوره ریاست جمهوری وچهارمین دوره شوراها را بیش از 56هزار و 452 نفر هستند.

تعداد 3 هزار و 784 شعبه اخذ رای ریاست جمهوری، 3هزار و 691 شعبه اخذ رای شوراهای اسلامی و 459 شعبه میان دوره ای مجلس در حوزه تنکابن، رامسر وعباس آباد در استان مازندران در نظرگرفته شده است.

مازندران حدود سه میلیون و 200هزار نفر جمعیت دارد.