جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹

اخطاریه‌های سازمان هواشناسی جدی گرفته شود - نمایش محتوای خبر

 

 

اخطاریه‌های سازمان هواشناسی جدی گرفته شود

رئیس اداره تحقیقات هواشناسی آمل گفت: اخطاریه‌های سازمان هواشناسی برای پیشگیری از خسارت‌های احتمالی حین وقوع بحران جدی گرفته شود.

اخطاریه‌های سازمان هواشناسی جدی گرفته شود

به گزارش خبرگزاری فارس از آمل، هوشنگ بهزادی در نشست اضطراری مدیریت بحران این شهرستان در پی اخطاریه اخیر سازمان هواشناسی مبنی بر کاهش دمای هوا و پیش‌بینی بارندگی سیل‌آسا، اظهار کرد: باید اطلاعیه‌ها و اخطاریه‌های سازمان هواشناسی برای پیشگیری از خسارت‌های احتمالی حین وقوع بحران جدی گرفته شود.

وی افزود: بارش شدید باران و طوفان بامداد جمعه گذشته در مازندران سبب بروز خسارت‌های زیادی شد و در شهرستان آمل هم خسارت‌های زیادی به بار آورد.

رئیس اداره تحقیقات هواشناسی آمل تصریح کرد: طوفان گذشته 26 متر بر ثانیه و بیش از 95 کیلومتر بر ساعت سرعت داشت همچنین با توجه به وجود مناطق بادخیز بر شدت آن بیشتر از دیگر مناطق افزوده ‌شد.

این مسؤول با اعلام اینکه احتمال بروز خطر و خسارت جدی در روزهای آینده وجود دارد، یادآور شد: باید مردم و مسؤولان اخطارهای هواشناسی را جدی بگیرند.

بهزادی بیان کرد: اخطاریه جدید سازمان هواشناسی برای سه شنبه شب تا پایان روز پنج‌شنبه هفته جاری است.

وی ادامه داد: مردم از اسکان در حواشی رودخانه‌ها و مناطقی که احتمال بروز سیلاب دارند خودداری کنند.

رئیس اداره تحقیقات هواشناسی آمل گفت: احتمال می‌رود در روزهای آینده بر شدت حجم آب رودخانه‌ها و سیلاب‌ها افزوده شده بر شدت باد کمتر شود.