جهش تولید | چهارشنبه، ۵ آذر ۱۳۹۹

آخرین روستای مازندران برقدار شد/ برف برق 350 روستا را قطع کرده بود - نمایش محتوای خبر

 

 

آخرین روستای مازندران برقدار شد/ برف برق 350 روستا را قطع کرده بود

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران گفت: برف که برق 350 روستای مازندران را قطع کرده بود آخرین روستا هم برقدار شد.

آخرین روستای مازندران برقدار شد/ برف برق 350 روستا را قطع کرده بود

قاسم شهابی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ساری، از برقدار شدن روستاهای مازندران که به‌دلیل بارش برف قطع شده بود، خبر داد.

وی با اشاره به اینکه مازندران یک‌میلیون و 260 هزار مشترک برق دارد، اظهار کرد: بارش برف و برودت هوا سبب شد تا 15 درصد مشترکان شامل 200 هزار مشترک از 350 روستا در مرحله نخست دچار قطعی برق شوند.

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران افزود: ساعات نخست امدادرسانی برق 8 هزار مشترک متصل شد.

این مسؤول با بیان اینکه با تلاش شبانه‌روزی مأموران شرکت توزیع برق مازندران آخرین مشترکان برق که دچار قطعی برق شده بودند در ساعات پایانی جمعه پنجم آذر ماه جاری برقدار شدند، اضافه کرد: میزان خسارت بحران برف آذر ماه امسال به توزیع برق مازندران در محاسبات اولیه 2.5 میلیارد تومان برآورد شده است.

شهابی با اعلام اینکه 10 درصد از شبکه‌های فشار ضعیف به کابل خودنگهدار تبدیل شده است، گفت: 10 درصد دیگر هم امسال و سال آینده که شامل یک‌هزار کیلومتر می‌شود به کابل خودنگهدار تبدیل می‌شوند.

وی به حضور معاون هماهنگی توزیع توانیر در بازدید از مناطق خسارت‌دیده ناشی از بحران برف در مازندران اشاره کرد و یادآور شد: محمدرضا حقی‌فام در این سفر رهنمودهای لازم در خصوص پایداری بیشتر شبکه‌های برق در حالت عادی به ویژه در شرایط مشابه طوفان و برف اخیر داشت.

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران تصریح کرد: معاون هماهنگی توزیع توانیر در سفر خود به مازندران اعلام کرد اعتباری را برای ترمیم شبکه‌ها در اختیار شرکت توزیع برق مازندران قرار دهند.

به گزارش فارس، بحران برف روزهای اخیر در مازندران موجب قطعی گاز و برق در مناطق مختلف استان شد و حدود سه روز مردم شهرستان آمل بدون حامل‌های انرژی بودند.