جهش تولید | جمعه، ۱۴ آذر ۱۳۹۹

اخذ 507 سند مالکیت موقوفات در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

اخذ 507 سند مالکیت موقوفات در مازندران

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: از ابتدای سال تاکنون 507 سند مالکیت برای موقوفات استان اخذ شد.

اخذ 507 سند مالکیت موقوفات در مازندران

حجت‌الاسلام ستار علیزاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان ساری اظهار کرد: اخذ سند مالکیت موجب حفظ و جلوگیری از تعرض موقوفه‌خواران به اموال موقوفات می‌شود و اوقاف از یک متر موقوفه گذشت نمی‌کند.

وی با اشاره به اینکه حدود 70 درصد موقوفات مازندران برای اهل بیت(ع) و امام حسین(ع) هستند، افزود: اوقاف مدافع اصلی و حقیقی موقوفات است و براساس شرع اسلام و قانون با موقوفه‌خواران برخورد می‌کند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه از ابتدای سال‌ تاکنون 507 سند مالکیت برای موقوفات استان اخذ شد، ادامه داد: این تعداد سند شامل 8 هزار و 105 رقبه می‌شود که بناهای تجاری، مسکونی، آموزشی، فرهنگی و... در آن واقع شده‌است.

وی با بیان اینکه روند اخذ سند مالکیت موقوفات نسبت به مشابه سال گذشته افزایش داشته، تصریح کرد: در ماه جاری 57 سند مالکیت با 3 هزار و 293 رقبه در مازندران اخذ شده‌است.

علیزاده بیان کرد: ادارات اوقاف شهرستان‌ آمل با 10 سند با 3 هزار رقبه و شهرستان نور با پنج سند مالکیت و 249 رقبه رتبه‌های اول و دوم را در استان مازندران دارند.

وی به بروزرسانی و انعقاد قرارداد اولیه اجاره‌نامه موقوفات متصرفی و غیرمتصرفی مازندران اشاره کرد و ادامه داد: طی امسال یک هزار و 174 اجاره‌نامه اولیه موقوفات غیرمتصرفی و 3 هزار و 919 اجاره‌نامه موقوفات متصرفی مازندران بروزرسانی شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه علما و روحانیون بر بروزرسانی اجاره‌نامه موقوفات استان تأکید دارند، گفت: بروزرسانی اجاره‌نامه موقوفات مازندران موجب اجرای امینانه نیت واقف، ترویج فرهنگ وقف و رضایت واقف از عمل وقف می‌شود.