جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹

اخذ 4 فقره سند مالکیت موقوفات در شهرستان گلوگاه - نمایش محتوای خبر

 

 

اخذ 4 فقره سند مالکیت موقوفات در شهرستان گلوگاه

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان گلوگاه با بیان اینکه چهار فقره سند مالکیت موقوفه كربلايی محمد روستای نيالا این شهرستان اخذ شد، گفت: در سال جاری 51 موقوفه در گلوگاه سنددار شدند.

اخذ 4 فقره سند مالکیت موقوفات در شهرستان گلوگاه

محمدحسین فاضلى در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس از شهرستان گلوگاه، اظهار کرد: از جمله کارهای اساسی و بنیادی در اوقاف، تثبیت مالکیت موقوفات است و اخذ سند مالکیت باعث ماندگاری موقوفات می‌شود.

وی افزود: اخذ سند مالکیت باعث می‌شود تا کسی به موقوفات که یادگار واقفان خیراندیش است تعرض نکند و این موقوفات تا ابد باقی بماند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان گلوگاه تصریح کرد: اجرای نیات واقفان یکی از اهداف و سیاست‌های مهم سازمان اوقاف است که این امر به‌درستی و طبق نیات واقفان که در وقف‌نامه ذکر شده انجام می‌شود.

این مسؤول ادامه داد: شهرستان گلوگاه دارای 200 موقوفه است که در ابتدای دی‌ماه سال جاری سند چهار رقبه از موقوفات کربلایی محمد روستای نیالا که دارای کاربری مزروعی می‌باشد، اخذ شده است.

فاضلی عنوان کرد: این چهار موقوفه جمعاً به مساحت بیش از 9 هزار و 230 متر مربع می‌باشد که ارزش آن بیش از 370 میلیون تومان است.

وی با بیان اینکه از همه مردم و خیران درخواست داریم تا بخشی از اموال خود را برای نیازهای روز جامعه وقف نمایند تا جامعه از آن بهره‌مند شود، گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 51 موقوفه در گلوگاه سنددار شدند.