جهش تولید | چهارشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۹

اخذ 286 سند مالکیت موقوفات در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

اخذ 286 سند مالکیت موقوفات در مازندران

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: در هفت ماهه امسال 286 سند مالکیت موقوفات استان با بیش از 4 هزار هکتار مساحت اخذ شد.

اخذ 286 سند مالکیت موقوفات در مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، حجت‌الاسلام ستار علیزاده در جلسه حقوقی و ثبتی موقوفات استان، اظهار کرد: شیعیان و مسلمانان جهان هرچه دارند به برکت وجود اهل‌بیت (ع) است.

وی با بیان اینکه باید نسبت به اهل‌بیت (ع) مودت، محبت و معرفت همراه با بصیرت داشته باشیم، افزود: با وجود حکومت اسلامی، قرآن، فرهنگ عاشورایی و اهل‌‌بیت (ع) به هیچ قدرت دنیایی نیاز نداریم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران، ایران اسلامی را عزیزترین و سرافرازترین حکومت جهان اسلام دانست و گفت: ایران اسلامی برخلاف انسان‌های ساده‌لوح منزوی نیست و به برکت قرآن و اهل‌‌بیت (ع) ملت ایران همچنان در جهان سرافراز هستند.

این مسئول با بیان اینکه خدمت به موقوفات ارزش، معنویت، ثواب و برکت دارد، ادامه داد: ارزش تثبیت مالکیت موقوفات کمتر از اصل وقف نیست و هر کسی می‌تواند در این راه اوقاف را یاری کند.

علیزاده سند مالکیت را سدی محکم و نفوذناپذیر در مقابل موقوفه‌خواران دانست و بیان کرد: سند مالکیت تثبیت‌کننده و مدافع موقوفات است.

وی با بیان سند مالکیت مهم‌ترین مدرک برای اثبات دعاوی در مقابل موقوفه‌خواران  است، تصریح کرد: اوقاف شبانه‌روزی در حال تلاش برای تثبیت مالکیت موقوفات و احقاق حق و حقوق موقوفات است و هیچ‌گاه در مقابله با متعرضان و موقوفه‌خواران کوتاهی نمی‌کند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران به تفاهم‌نامه مشترک بین سازمان اوقاف و امور خیریه و سازمان ثبت اسناد و املاک اشاره کرد و ادامه داد: در هفت ماهه سال‌جاری براساس تفاهم‌نامه 286 سند مالکیت موقوفات با بیش از 4 هزار هکتار مساحت اخذ شد.

علیزاده با بیان اینکه بیشترین سند مالکیت موقوفات در شهرهای نور، آمل، بلده، بابل، نکا و محمودآباد اخذ شد، گفت: موقوفات مازندران از سوی مسئولان اجرایی و قضایی استان حمایت می‌شوند که باید از این فرصت جهت تثبیت کامل موقوفات استفاده کرد.