جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

اخذ 109 سند مالکیت موقوفات و بقاع متبرکه در مازندران - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

اخذ 109 سند مالکیت موقوفات و بقاع متبرکه در مازندران

اخذ 109 سند مالکیت موقوفات و بقاع متبرکه در مازندران


مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران از اخذ 109 سند مالکیت موقوفات و بقاع متبرکه در سه ماه نخست امسال در این استان خبر داد.

اخذ 109 سند مالکیت موقوفات و بقاع متبرکه در مازندران

حجت‌الاسلام ستار علیزاده امروز در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، گفت: تفاهم‌نامه همکاری بین دو سازمان اوقاف و ثبت اسناد در راستای اخذ سند مالکیت موقوفات صورت گرفت که اثرات مثبت آن در استان‌ها قابل مشاهده است.

وی با اشاره به اینکه برخی‌ها به‌دنبال موقوفه‌خواری و تضعیف حق و حقوق واقفان هستند، اظهار کرد: اوقاف به‌عنوان متولی اصلی موقوفات از حق و حقوق موقوفات کوتاه نمی‌آید.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران تصریح کرد: براساس فتوای مراجع تقلید و علما موقوفه‌خواری تضعیف حق‌الناس دارای مشکل شرعی است.

این مسئول یکی از راهکارهای جلوگیری از موقوفه‌خواری را اخذ سند مالکیت موقوفات دانست و افزود: سند مالکیت موقوفات سبب تثبیت حق و حقوق موقوفه و زنده نگه داشتن نیت واقف می‌شود.

علیزاده وظیفه اوقاف در احیا و تثبیت موقوفات را سنگین برشمرد و بیان کرد: اخذ سند مالکیت موقوفات خدمت ماندگار و ارزشمند برای وقف و ارزش‌های دینی است.

وی با بیان اینکه جلسه کارگروه حقوقی و ثبتی موقوفات مازندران با ادارات ثبت اسناد و املاک شهرستان‌ها در جهت پیشبرد اهداف تفاهم‌نامه بین دو سازمان تشکیل شد، خاطرنشان کرد: مهم‌ترین هدف از اخذ سند مالکیت موقوفات حفظ عین موقوفه و جلوگیری از تعدی و تجاوز به زمین‌های وقفی است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران از اخذ 109 سند مالکیت موقوفات و بقاع متبرکه استان در سه ماه نخست امسال خبر داد و گفت: ادارات اوقاف تمامی شهرستان‌های مازندران موظف به اخذ سند مالکیت موقوفات و بقاع متبرکه در راستای سیاست‌های سازمان اوقاف و امور خیریه هستند.