جهش تولید | چهارشنبه، ۸ بهمن ۱۳۹۹

اخذ مجوز تاسیس بیمارستان 500 تختخوابی در بابل - نمایش محتوای خبر

 

 

اخذ مجوز تاسیس بیمارستان 500 تختخوابی در بابل

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی گفت: مجوز تاسیس بیمارستان 500 تختخوابی بیمارستان یحیی‌نژاد بابل نیز اخذ شد.

اخذ مجوز تاسیس بیمارستان 500 تختخوابی در بابل

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان بابل، حسین نیازآذری امشب در یکصد و سیزدهمین زادروز زنده یاد سیدحسین فلاح نوشیروانی در دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل اظهار کرد: این همایش که برای نخستین‌بار به مناسبت زادروز این خیر بزرگ در بابل برگزار شد با هدف تکریم از ارزش‌ها و شیوه‌هایی است که درصدد نهادینه کردن فرهنگ آن برای نسل‌های آینده هستیم.

نیازآذری دامنه اقدامات خیرخواهانه مرحوم نوشیروانی را از دو بعد دینی و توسعه‌ای مورد بررسی قرار داد و افزود: فعالیت این خیر در بعد دینی نشأت گرفته از دلبستگی به اهل بیت (ع) و عشق به مولا علی (ع) در راستای توجه به یتیمان بود که امروزه شاهد موفقیت فرزندان یتیم زیرپوشش این بزرگ‌مرد در جایگاه‌های اثرگذار در کشور هستیم.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در بعد خدمات توسعه‌ای این شخصیت هم می‌توان به نگاه بلند وی در توسعه همه جانبه شهرستان بابل اشاره کرد.

وی خاطر نشان کرد: مجلس نیز در راستای موضوعات وقف و اهمیت حضور خیران در جامعه مصوبات قوی و محکمی در اختیار جامعه و مردم قرار داده است تا شاهد ترویج فرهنگ نیک‌اندیشی در جامعه باشیم.

نیازآذری از احداث بیمارستان جامع 200 تختخوابی برای زنان بابلی از سوی یک خیر بابلی خبر داد و یادآور شد: با تمایل این خیر بابلی در دیدار با وزیر بهداشت با بیان اینکه این اقدام خیرخواهانه این خیر بابلی در راستای توسعه بخش درمان و طرح تحول نظام سلامت است موافقت احداث ساختمان از سوی خیر و تجهیز امکانات آن توسط دولت را کسب کنیم که به‌زودی شاهد آغاز این اقدام بزرگ در بابل خواهیم بود.

این مسئول با اشاره به اینکه مجوز تاسیس بیمارستان 500 تختخوابی بیمارستان یحیی‌نژاد بابل نیز اخذ شد، گفت: این بیمارستان در فضای فعلی بیمارستان یحیی‌نژاد بابل که 90 سال قبل در بابل ساخته شد احداث می‌شود.

عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل نیز در این مراسم اظهار کرد: کارآفرین کسی است که با بسیج منابع از هیچ، چیز با ارزشی تولید و خاک را به هنر کیمیا می‌کند لذا در این راستا مرحوم نوشیروانی قابلیت اینکه به عنوان کارآفرین اجتماعی به جوانان معرفی شود را دارد.

فریدون صادقی با اشاره به اینکه مرحوم نوشیروانی انسان جدید است، افزود: انسان جدید انسانی است که نیازهای جدید را تشخیص و به آن پاسخی جدید می‌دهد.

عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل تصریح کرد: به سبب این گستردگی ارزشی ابعاد وجودی این مرحوم است که بعد از گذشت 113 سال هنوز زوایایی از زندگی وی قابل بررسی است.

صادقی از تاسیس موسسه مشارکت‌های مردمی توسعه دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل خبر داد و خاطر نشان کرد: باید به جریان‌سازی تفکر نوشیروانی بیشتر توجه شود که دانشگاه صنعتی به تنهایی قادر به انجام این مهم نبوده و نیازمند توجه همه مسئولان شهری است. 

وی از تشکیل انجمن خیران فناوری در راستای توسعه فناوری و تبدیل علم به ثروت در دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل خبر داد و گفت: در منشور اقتصاد مقاومتی 30 درصد منشور به حوزه کارآفرینی برمی‌گردد که در این راستا فعالیت این انجمن آغاز شد.