رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

اخذ سه هزار و 196 سند مالکیت موقوفات در مازندران - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

اخذ سه هزار و 196 سند مالکیت موقوفات در مازندران

اخذ سه هزار و 196 سند مالکیت موقوفات در مازندران


مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران از اخذ 3 هزار و 196 سند مالکیت موقوفات در استان خبر داد.

اخذ سه هزار و 196 سند مالکیت موقوفات در مازندران

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران، حجت الاسلام' ستار علیزاده ' روز دوشنبه در جلسه کارگروه حقوقی و ثبتی موقوفات مازندران که در سالن اجتماعات آستان مقدس امامزاده عباس (ع) ساری برگزار شد، با اشاره به اینکه دهه فجر ایام عزت و سرافرازی ملت غیور ایران اسلامی است،اظهار کرد: مبنای انقلاب ما دینی و فرهنگی است و اسلام، قرآن و عترت علت ماندگاری انقلاب اسلامی ایران است.

وی احیای موقوفات را یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران برشمرد و اظهار داشت: 70 روز از انقلاب گذشته بود که امام خمینی (ره) آن فتوای تاریخی که موقوفات باید به حالت وقفیت باقی بماند و عمل به وقف شد را صادر کردند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران وظیفه اوقاف را در احیا و تثبیت موقوفات سنگین برشمرد و گفت: اخذ سند مالکیت موقوفات خدمت ماندگار و ارزشمندی برای وقف است.

وی به انعقاد تفاهم نامه بین سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و سازمان اوقاف و امور خیریه اشاره کرد و افزود: ارائه سند مالکیت موقوفات و تثبیت آن برای آینده بهترین خدمت به نیت واقف است که این مسئله مبنای دینی و اسلامی دارد.

علیزاده با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون 259 سند مالکیت موقوفات مازندران اخذ شد، ادامه داد: در مجموع 3 هزار و 196 سند مالکیت موقوفات با مشارکت سازمان ثبت اسناد و املاک در مازندران اخذ شده است.

وی تصریح کرد: مساحت مجموع اسناد موقوفات اخذ شده بیش از سه هزار و 800 هکتار است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران یا اشاره به اینکه اوقاف هنوز بیش از 10 هزار سند مالکیت موقوفات را در اختیار ندارد، گفت: امیدواریم با مشارکت این دو سازمان تمامی اسناد مالکیت موقوافت مازندران اخذ شود.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران احیاگر مکتب نبوی، علوی، تفکر دینی، قرآنی و گسترش آن در جوامع بشری است، افزود: نامه مقام معظم رهبری به جوانان اروپا و آمریکا در نوع خود کم نظیر است که برکات آن در آینده ای نزدیک قابل لمس می شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با تاکید بر اینکه نسل کنونی جامعه میراث دار ارزش های انقلاب اسلامی است، تصریح کرد: قدردانی از این انقلاب و محافظت از آن وظیفه همه مردم جامعه است.

این مسئول با بیان اینکه کشورهای اسلامی در حال الگوبرداری از انقلاب اسلامی ایران هستند، گفت: انقلاب اسلامی ایران در حال گسترش در جوامع بشری است.

در مازندران 160 هزار رقبه و 13 هزار موقوفه وجود دارد.