رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۸

اختصاص 700 میلیون تومان تسهیلات اشتغال‌زایی به بسیجیان گلوگاهی - نمایش محتوای خبر

 

 

اختصاص 700 میلیون تومان تسهیلات اشتغال‌زایی به بسیجیان گلوگاهی

حسن حسنی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در گلوگاه اظهار داشت: با استفاده از تسهیلات ناحیه مقاومت بسیج نکا از ابتدای سال تاکنون برای 63 نفر از افراد جویای کار اشتغال‌زایی شده است.

وی افزود: با توجه به تاکیدات رهبری و با توجه به تحریم‌های وارده به کشور و در راستای پیشرفت فعالیت‌های اقتصادی یکی از ماموریت‌های ویژه نیروی بسیج مستضعفین در ارتباط با اقتصاد مقاومتی و اشتغال‌زایی است که در این راستا بسیار فعال وارد شده‌ایم و اشتغال‌زایی مناسبی در شهرستان داشته‌ایم.

فرمانده سپاه ناحیه شهرستان گلوگاه گفت: در سال گذشته نیز بیش از 200 بسیجی خواهر و برادر گلوگاهی از تسهیلات زودبازده دولت در بخش اقتصاد مقاومتی با اعتبار 15 میلیارد ریال بهره‌مند شدند.

وی بیان داشت: پرورش ماکیان، مرغ‌های بومی محلی، بلدرچین، پرورش آبزیان، زنبورداری، باغداری، دامداری، پرورش قارچ، مشاغل خانگی بانوان و صنایع دستی از جمله طرح‌های اشتغال‌زایی مورد توجه بسیج است که مورد حمایت قرار می‌گیرند.

حسنی ادامه داد: این حمایت‌ها در قالب تسهیلات علمی و کارآفرینی و طرح‌های عقود اسلامی در عرصه‌های مقاومت اقتصادی به متقاضیان ارائه می‌شود.

فرمانده سپاه گلوگاه با بیان اینکه این طرح‌ها با توجه به پیام رهبری در راستای جهاد اقتصادی و در راستای اقتصاد مقاومتی اجرایی شد، بیان داشت: سپاه گلوگاه حمایت از طرح‌های زودبازده اقتصادی را با هدف ایجاد اشتغال و تولید در دستور کار خود داد.

وی همچنین با اشاره به کارهای عمرانی انجام شده توسط سپاه گلوگاه نیز خاطرنشان کرد: سالن صالحین تیرتاش به بهره‌برداری رسیده و هم‌اکنون بازی‌های مختلف توپی و غیرتوپی در آن جریان دارد و سالن ورزشی صالحین حوزه شهری عاشورا با حدود 40 درصد پیشرفت در حال احداث است و سالن ورزشی 9 دی و ساختمان جدید سپاه گلوگاه نیز به‌زودی به بهره‌برداری می‌رسد.