جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ فروردین ۱۳۹۹

اختصاص 70 هکتار زمین برای ساخت مرکز مغز و اعصاب مازندران/ تجلیل مسؤولان مازندران از پروفسور سمیعی - نمایش محتوای خبر

 

 

اختصاص 70 هکتار زمین برای ساخت مرکز مغز و اعصاب مازندران/ تجلیل مسؤولان مازندران از پروفسور سمیعی

نماینده ولی فقیه در استان مازندران گفت: 70 هکتار از زمین دانشگاه پیامبر اعظم (ص) متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان برای ساخت مرکز مغز و اعصاب مازندران در نظر گرفته شد.

اختصاص 70 هکتار زمین برای ساخت مرکز مغز و اعصاب مازندران/ تجلیل مسؤولان مازندران از پروفسور سمیعی

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری، آیت‎الله نورالله طبرسی در نشست خبری که با حضور پروفسور سمیعی چهره جهانی و سرشناس در حوزه علوم مغز و اعصاب، استاندار مازندران و رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار شد، اظهار کرد: پروفسور سمیعی یک چهره جهانی است و حضور او در مازندران نشان از عشق و علاقه او به وطن است.

وی افزود: دانشجویان نیز استقبال خوبی از دکتر سمیعی داشتند، وجود دانشجو و دانشگاه‎های فراوان در ایران نشان از تیزهوشی مردم کشورمان دارد.

نماینده ولی فقیه در استان مازندران اظهار امیدواری کرد که مرکز علوم اعصاب در مازندران هر چه زودتر راه‎اندازی شود تا هم اشتغال ایجاد و هم خدمتی به مردم ارائه کند.

این مسؤول ادامه داد: 70 هکتار از زمین دانشگاه پیامبر اعظم(ص) متعلق به دانشگاه علوم پزشکی مازندران را برای ساخت مرکز مغز و اعصاب مازندران در نظر گرفتیم که باید بررسی شود.

آیت‌الله طبرسی بیان کرد: موافقت اولیه انجام شد و امیدواریم کار بزرگی صورت بگیرد تا استان‎های همجوار نیز از آن بهره‎مند شوند البته استان گیلان نیز دارای مرکز مغز و اعصاب است.

امام جمعه ساری در پایان گفت: امروز دیگر زمان اسلحه و جنگ نیست، بلکه عرصه علم و دانش به‌کار می‎آید و هر کشوری که در این زمینه قوی‎تر باشد، حرف نخست را می‎زند.

به گزارش فارس، در پایان این نشست از سوی شهردار ساری، استاندار مازندران، خیران و بزرگان حوزه سلامت مازندران هدایای ارزشمندی به پروفسور سمیعی تقدیم شد.