جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

اختصاص 70 هزار میلیارد ریال تسهیلات به فعالیت‌های اقتصادی مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

اختصاص 70 هزار میلیارد ریال تسهیلات به فعالیت‌های اقتصادی مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از بابل، علی احسانی صبح امروز در نهمین جشنواره تجلیل از کارآفرینان برتر مازندران در بابل اظهار داشت: تعداد پروژه‌های نیمه‌کاره استان کار را برای ما سخت‌تر کرده است، با توجه به بودجه دولت در سال جاری که به موقع و شفاف بسته شد امیدوارم بتوانیم با سهم مازندران 50 درصد پروژه‌ها را در سال جاری به پایان برسانیم.

وی افزود: با وجودی که در محافل مختلف صحبت از برون‌رفت از مشکلات مازندران صحبت می‌شود اما تاکنون نگاه عمیقی در این بخش صورت نگرفته است.

این مسئول با اشاره به اینکه برای توسعه نمی‌توان خارج از برنامه مصوب اقدامی انجام داد، بیان داشت:  باید برنامه چشم‌انداز توسعه راهبردی در استان تنظیم شود.

معاون برنامه‌ریزی و اشتغال استاندار مازندران گفت: باید اولویت‌ها در برنامه چشم‌انداز توسعه استان باز تعریف شود که این طرح در شورای برنامه‌ریزی استان ارائه و مصوب شد.

وی از اجرا برنامه مطالعاتی آمایش سرزمین خبر داد و گفت: توسعه اقتصادی استان توجه به بخش‌های مختلف کشاورزی، صنعت،معدن و گردشگری است در حالی که هنوز زیر ساخت‌های مناسبی در بحث گردشگری فراهم نکردیم.

احسانی تصریح کرد: در این راستا اجلاس گردشگری سلامت کشورهای عضو اکو از 27 تا 29 مرداد سال جاری در هتل رامسر برگزار می‌شود، برگزاری این اجلاس در مازندران می‌تواند دستاورد فراوانی داشته که از جمله آسیب‌پذیری ما را در دریا کمتر کرده و در مدیریت آلودگی به ما کمک کند.

وی با اشاره به اینکه با نظر مثبت وزیر نفت شهرک پتروشیمی در مازندران راه‌اندازی می‌شود گفت: در این عرصه تکنولوژی به کار خواهیم گرفت که سبب آلودگی محیط نشود.

احسانی متذکر شد: باید غیر از برنامه‌ای که دولت دارد برنامه‌ای از سوی استان بر اساس منابع خود بودجه ببندیم و مدیریت کنیم و برای توسعه اقتصادی و برون رفت از مشکلات برنامه چشم‌انداز توسعه 20 ساله تدوین شود و از نخبگان در این عرصه بهره‌مند شد.

معاون برنامه‌ریزی و اشتغال استاندار مازندران اظهار داشت: باید برنامه راهبردی اساسی استان را تغییر داد و لایحه رفع موانع تولید ترسیم کرد تا فضای مناسبی برای جذب اعتبارات مصوب اخیر دولت داشته باشیم.

احسانی درباره وضعیت دولت و تدبیر و امید در زمان حضور استاندار ربیع فلاح جلودار تا یک ماه اخیر، خاطرنشان کرد: 70 هزار میلیارد ریال تسهیلات به پنج فعالیت اقتصادی استان، 22 هزار میلیارد ریال نیز به بخش معوقات پرداخت شد که در حال حاضر 13 درصد بوده در حالی که باید چهار درصد باشد و 16 هزار میلیارد ریال نیز معوقات استعمال شد.

وی از برگزاری همایش سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی در مازندران خبر داد و اظهار داشت: در راستای رفع مشکلات بخش خصوصی شورای گفت‌وگوی بخش خصوصی و دولت تشکیل شد.