جهش تولید | چهارشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۹

اختصاص 64 میلیارد تومان اعتبار برای پروژه‌های آبرسانی مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

اختصاص 64 میلیارد تومان اعتبار برای پروژه‌های آبرسانی مازندران

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری مازندران از اعتبار 64 میلیارد تومانی برای پروژه‌های آبرسانی و نوسازی شبکه‌ها در استان خبر داد.

اختصاص 64 میلیارد تومان اعتبار برای پروژه‌های آبرسانی مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان عباس‌آباد، ذبیح‌الله ذاکری عصر امروز در حاشیه مراسم تکریم و معارفه مدیر آب و فاضلاب شهری عباس‌آباد از اعتبار 64 میلیارد تومانی برای پروژه‌های آبرسانی و نوسازی شبکه‌ها در استان خبر داد.

وی از اجرای هفت پروژه آبرسانی در شهرستان‌های ساری، بابل و تنکابن خبر داد و افزود: پنج پروژه احداث فاضلاب در شهرهای ساری، بابل، بابلسر، نوشهر و چالوس و پنج شهر اولویت‌دار ‌آمل، قائم‌شهر، محمودآباد، رامسر و تنکابن تا پایان امسال اجرا می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری مازندران تصریح کرد: طرح استانی اصلاح، توسعه و نوسازی شبکه‌های فرسوده آبرسانی با اعتبار 35 میلیارد تومان نیز در سال جاری اجرا می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان گفت: بیش از 7 هزار کیلومتر شبکه آبرسانی در استان وجود دارد که حدود یک‌هزار و 300 کیلومتر آن فرسوده است.

وی اعتبار ملی برای بازسازی و نوسازی شبکه‌های آبرسانی را که حدود 5 میلیارد تومان است را ناکافی دانست و افزود: به ازای هر یک‌متر مربع بازسازی شبکه فرسوده نیاز به 200 هزار تومان است.

ذاکری تصریح کرد: در این راستا با کمک شهرداری‌ها و شوراهای اسلامی و از محل قانون تبصره سه شبکه‌های فرسوده 40 شهر استان بازسازی و نوسازی است.