سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

اختصاص 600 میلیون تومان برای راه‌اندازی ایستگاه پمپاژ خلیل‌شهر - نمایش محتوای خبر

 

 

اختصاص 600 میلیون تومان برای راه‌اندازی ایستگاه پمپاژ خلیل‌شهر

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری استان مازندران از اختصاص 600 میلیون تومان از محل تنش برای راه‌اندازی ایستگاه پمپاژ اضطراری به‌ صورت موقت در خلیل‌شهر خبر داد و گفت: این ایستگاه تا یک ماه آینده راه‌اندازی می‌شود.

اختصاص 600 میلیون تومان برای راه‌اندازی ایستگاه پمپاژ خلیل‌شهر

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از روابط عمومی شرکت آبفاشهری مازندران، به‌ منظور بررسی وضعیت آب شرب مرکز و شهرهای شرق مازندران، مدیرعامل آبفاشهری استان با فرمانداران شهرستان‎های ساری، گلوگاه، بهشهر و نکا دیدار کرد و به تشریح آخرین وضعیت آب‌رسانی در این مناطق پرداخت.

ذبیح‌الله ذاکری در این دیدارها با بیان اینکه در حال حاضر 300 لیتر از آب شرب مشترکان شهر ساری از طریق سد شهید رجایی تأمین می‌شود، اظهار کرد: از این طریق بخش عمده‌ای از کمبود و افت فشار آب ساکنان این شهر برطرف شد.

وی با اشاره به اجرای طرح آب‌شیرین‌کن در شهر گلوگاه، افزود: عملیات اجرایی این طرح با اعتبار 5 میلیارد تومان با مشارکت بخش خصوصی در دست اجراست.

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری استان مازندران ادامه داد: در این شهر طرح مطالعاتی فاضلاب در حال انجام است که پیش‌بینی می‌شود برای عملیاتی کردن این طرح از روش فاینانس استفاده شود.

ذاکری از اختصاص 600 میلیون تومان از محل تنش برای راه‌اندازی ایستگاه پمپاژ اضطراری به‌صورت موقت در خلیل‌شهر خبر داد و گفت: براساس پیش‌بینی صورت‌گرفته این ایستگاه در یک ماه آینده راه‌اندازی می‌شود.

وی تصریح کرد: بهره‌برداری از یک حلقه چاه با دبی 25 لیتر در ثانیه تا دو ماه آینده در خلیل‌شهر نیز در دستور کار قرار دارد.

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری مازندران بیان کرد: در بهشهر تجهیز دو حلقه چاه، حفر و تجهیز یک حلقه چاه با اجرای 4 هزار و 500 متر خط انتقال، اجرای طرح تله‌متری کنترل و حفاظت هوشمند مخزن 2 هزار آبلوی نکا با 19 میلیارد ریال اعتبار در حال انجام است.

این مسئول با تأکید بر اینکه مردم شایسته برخورداری از آب کافی و مطلوب هستند، گفت: پیگیری‌های لازم برای برطرف شدن مشکل آب ساری انجام می‌شود.