سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

اختصاص 6 میلیارد تومان برای کارآفرینی بانوان مازندرانی - نمایش محتوای خبر

 

 

اختصاص 6 میلیارد تومان برای کارآفرینی بانوان مازندرانی

مدیرکل بانوان و خانواده استانداری مازندران از اختصاص و جذب 6 میلیارد تومان برای کارآفرینی بانوان مازندرانی طی دو سال گذشته خبر داد و گفت: یکی از مهم‎ترین دغدغه‎های ما در حوزه بانوان، توانمندی این قشر از جامعه است.

اختصاص 6 میلیارد تومان برای کارآفرینی بانوان مازندرانی

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان بهشهر، مریم جمشیدی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای اداری بهشهر با بیان اینکه باید از جایگاه و نگاه کلیشه‎ای به بانوان خارج شویم و به اولویت‌بندی در حوزه بانوان و خانواده بپردازیم، افزود: ما به توسعه پایدار دست پیدا نمی‌کنیم، مگر اینکه به حوزه زنان و خانواده بپردازیم.

وی با اشاره به اهمیت تحکیم خانواده و ضرورت استفاده از توانمندی‎های بانوان، افزود: از مدیران و مسئولان بهشهر می‎خواهم که حساسیت بیشتری در حوزه بانوان و تحکیم خانواده داشته باشند.

مدیرکل بانوان و خانواده استانداری مازندران با بیان اینکه از بهمن‌ماه 92 تاکنون کمیته‎های آموزشی برگزار شد، گفت: کارگاه‎های مختلف آموزشی تحکیم زندگی، تکنولوژی نوین و رابطه فرزندان با خانواده در شهرها و روستاهای مختلف مازندران برگزار شده است.

عضو شورای اداری مازندران بیان کرد: هفته گذشته نیز با تشکل‌های مردم‌نهاد در استان گلستان نشستی داشتیم و با اینکه مازندران میزبان نبود، اما توانستیم چهار تشکل فعال از این استان را در همایش داشته باشیم، لذا با شناسایی و استفاده از ظرفیت چنین تشکل‌هایی و سپردن کارها به‌دست توانمند آنها، می‎توانیم شاهد اتفاقات خوبی در حوزه زنان باشیم.

جمشیدی با بیان اینکه بانوان سرپرست خانوار مشکلات اقتصادی دارند و یکی از مواردی که مورد توجه قرار داده‎ایم بحث زنان کارآفرین است، افزود: زنان باشرافت و عزت‌مند قهرمانان ما در این عصر و دوره هستند که از کیان خانواده دفاع می‎کنند، لذا باید پیگیری مسائل آنها باشیم.

وی ادامه داد: با همکاری صندوق کارآفرینی امید مازندران، طی دو سال گذشته توانستیم 6 میلیارد تومان در بخش اشتغال و کارآفرینی زنان اعتبار جذب کنیم، از امور بانوان فرمانداری‎های مازندران خواستیم تا بانوان دارای شرایط کارآفرینی شهرستان خود را به ما معرفی کنند.

مدیرکل بانوان و خانواده استانداری مازندران در پایان با اشاره به ضعیف بودن بخش ورزش بانوان در مازندران با وجود استعدادها و ظرفیت‎های موجود، گفت: کمبودهایی را نیز در بهشهر داریم، نباید نگاه ما جنسیتی باشد، مرد و زن هر کدام توان‌مندی‌هایی دارند که باید دیده شوند.