جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

اختصاص 53 میلیارد ریال به توسعه بخش کشاورزی نکا - نمایش محتوای خبر

 

 

اختصاص 53 میلیارد ریال به توسعه بخش کشاورزی نکا

حسن سلیمی در نکا از ایجاد اشتغال برای 335 نفر با اختصاص اعتبار کارگروه توسعه بخش کشاورزی در این شهرستان خبر داد.

وی ادامه داد: تاکنون 146 نفر متقاضی طرح‌های فوق برای دریافت تسهیلات به بانک عامل معرفی شده‌اند.

سلیمی اظهار داشت: این اشتغال‌زایی با هدف توسعه توان تولید و ایجاد ظرفیت‌های بیشتر اشتغالزایی در بخش کشاورزی شهرستان انجام می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی نکا تصریح کرد: این تسهیلات برای سر فصل‌های دام و طیور، مکانیزاسیون کشاورزی، صنایع، دامپزشکی و اصلاح و احیای باغ‌ها در نظر گرفته شده است.

وی عنوان کرد: تنوع بخش کشاورزی سبب شده است که حوادث طبیعی تأثیر بیشتری بر آن داشته و در نتیجه مشکلات و معضلات بیشتری در این باره به وجود آید که همه ما باید با برنامه‌ریزی مناسب در رفع این مشکلات اقدام کنیم.

سلیمی بر ترویج کشت تلفیقی در میان کشاورزان برای تأمین مواد آلی خاک تأکید کرد و افزود: کشت تلفیقی سبب حفاظت در برابر وقوع بلایای طبیعی، کاهش فرسایش خاک زراعی، افزایش بهره‌وری آب و کاهش اثر نوسان کم‌آبی و اثر خشکسالی بر تولید محصولات کشاورزی می‌شود.

وی ادامه داد: این طرح با هدف کشت درختان صنعتی و باغی شامل گردو، سیب، گیلاس و سایر گونه‌های سیاه ریشه و همچنین ایجاد کمربند سبز و پیشگیری از رانش زمین در اراضی شیبدار اجرایی شده است.

سلیمی تصریح کرد: برای آبیاری این باغ‌ها و تحت عنوان آبیاری تحت فشار 85 درصد تسهیلات بلاعوض دولت برای اجرای این طرح اختصاص می‌یابد که توسط دولت پرداخت می‌شود و کشاورزان تنها 15 درصد از مبلغ مورد نظر را پرداخت می کنند.