جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

اختصاص 500 میلیون تومان اعتبار برای زیبا‌سازی ساحل چالوس - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

اختصاص 500 میلیون تومان اعتبار برای زیبا‌سازی ساحل چالوس

اختصاص 500 میلیون تومان اعتبار برای زیبا‌سازی ساحل چالوس


شهردار چالوس از اعتبار 500 میلیون تومان از محل بودجه سنواتی کشور برای زیبا‌سازی ساحل شهرستان چالوس خبر داد.

اختصاص 500 میلیون تومان اعتبار برای زیبا‌سازی ساحل چالوس

ایوب صالحی امروز در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در شهرستان چالوس اظهار داشت: با گذشت 36 سال از پیروزی انقلاب اسلامی طرح بهسازی و بازسازی سواحل به درجه‌ای از نظم رسید که در بودجه سنواتی کشور اعتباری به آن تخصیص می یابد.

وی خاطر‌نشان کرد: با پیگیری‌های استاندار مازندران و معاون سیاسی امنیتی ایشان طی جلسه‌ای که در مرکز استان برگزار شد بر اساس رقم ریالی محاسبه شده سهم شهرستان چالوس 50‌ درصد از نخستین تخصیص بود.

شهردار چالوس ادامه داد: در این زمینه 500 میلیون تومان به شهرداری چالوس اختصاص پیدا کرد به شرطی‌که شهرداری نیز در بودجه سنواتی خود 500 میلیون دیگر در این راستا هزینه کند.

این مسئول با بیان اینکه هزینه برای سواحل مهم‌ترین بحثی است که برابر تیپ شماره یک استانداری، شهرداری‌های استان موظف به دنبال کردن آن هستند،افزود: ایجاد تأسیسات، نمازخانه، سرویس بهداشتی، محوطه‌سازی، ایجاد سایت‌های ورزشی، سکوی سینمایی به ظرفیت 200 نفر از مهم‌ترین موضوعاتی است که در زیباسازی سواحل مورد توجه است.

صالحی اضافه کرد: علاوه بر این امکانات جت‌اسکی، دکل دیده‌بانی سیار، تجهیزات نجات غریق به صورت انفرادی نیز از جمله امکاناتی است که باید خریداری شود و در زمان اجرای طرح سالم‌سازی به بهره‌برداری برسد.

وی با تاکید بر اینکه اجرای این‌گونه طرح‌ها نباید ویژه فصل تابستان باشد، افزود: ساحل دریای چالوس به‌دلیل قرارگرفتن بین دو رود‌خانه چالوس و سرد‌آبرود که از پر آب‌ترین رودخانه‌های استان مازندران هستند، از ساحل شنی و ماسه‌ای برخوردار نیست.

این مسئول تبدیل ساحل ماسه‌ای شهرستان چالوس به ساحل سنگی را مهم‌ترین اولویت شهرداری چالوس خواند و اضافه کرد: براساس طرح‌مصوب شده باید موج‌شکن‌هایی را با پیشروی در دریا ایجاد کنیم تا ساحل را از وضعیت کنونی خارج سازیم که این امر مستلزم تامین اعتبارات هم از محل بودجه سنواتی کشور و هم از بودجه سنواتی شهرداری شهرستان چالوس است.

وی تصریح کرد: این اعتبارات به پروژه‌ها و طرح‌های دریای دولتی که مالکیت آن با شهرداری‌ها است، اختصاص یافت و در شهرستان چالوس نیز شامل سواحل رادیو دریا می‌شود.

شهردار چالوس با اعلام آمادگی برای استقبال از مسافران نوروزی خاطر‌نشان کرد: ایجاد کمپینگ‌های ساعتی و ابلاغ به پیمانکاران طرح در زمینه پاکسازی سواحل و جمع‌آوری دکه‌های مزاحم که ایجاد سد معبر می‌کنند از جمله اقدامات آماده‌سازی فضا برای ایام نوروز است تا مسافران و شهروندان از این طرح‌ها به‌صورت شایسته‌ای استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه شهرستان چالوس گلوگاه اصلی مواصلاتی مرکز به شمال کشور است، اضافه کرد: به‌دلیل موقعیت استراتژیک این شهرستان باید بیشتر مورد توجه کارگزاران نظام قرار گیرد چرا که اعتبارات و امکانات شهرستانی پاسخگوی خدمات کشوری نیست.

صالحی با بیان اینکه شهرستان چالوس با امکانات محلی خدمات ملی و کشوری ارائه می‌دهد، افزود: برای نوروز 94 دو نقطه در ورودی و خروجی شهرستان را برای پیشواز از مسافران نوروزی در نظر گرفتیم.

این مسئول از راه‌اندازی ستاد نوروزی در حوزه شهری چالوس خبر داد و خاطر‌نشان کرد: پاکسازی و نظافت شهر، آماده‌سازی مبادی ورودی و خورجی شهر، رنگ‌آمیزی جداول بلوارها و خیابان‌های اصلی شهر و راه‌اندازی ستاد نوروزی در حوزه شهری با مسئولیت واحد عمرانی، خدمات و فضای سبز برای هرچه بهتر کردن فضای سبز شهری از دیگر اقداماتی است که برای استقبال از مسافران نورزی در حوزه شهری چالوس در حال اجرا است.

شهردار چالوس در پایان اذعان داشت: برای اسکان مسافران نوروزی کمپینگ‌های مسقف در پارک سنگی و رادیودریای چالوس آماده کردیم که با گنجایش بیش از یکصد نفر امیدواریم بتوانیم میزبان شایسته‌ای برای مسافران نوروزی باشیم.