جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

اختصاص 500 غرفه در نمایشگاه مسکو به صنایع غذایی - نمایش محتوای خبر

 

 

اختصاص 500 غرفه در نمایشگاه مسکو به صنایع غذایی

معاون صنایع کوچک شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران از اختصاص 500 غرفه در نمایشگاه مسکو به صنایع غذایی ایران و یک بلوک تخصصی برای واحدهای تولیدی مازندران خبر داد.

اختصاص 500 غرفه در نمایشگاه مسکو به صنایع غذایی

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران، کامران علی‌پور در جلسه با مدیران شرکت بازرگانی زال، برگزارکننده مجموعه نمایشگاه‌های food city در کشور روسیه گفت: رسالت شرکت شهرک‌های صنعتی و صنایع کوچک در مقوله‌های حمایتی نظیر آموزش‌های مهارتی، اجرای تورهای صنعتی، حضور در نمایشگاه‌ها و برگزاری نشست‌های مشاوره‌ای در جهت ترسیم کمی و کیفی صنایع کوچک و متوسط و همچنین صادرات است.

معاون صنایع کوچک شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران اظهار کرد: بازار روسیه به‌دلیل مصرف بالای مواد غذایی برای کشور و به‌ویژه واحدهای تولیدی و صنعتی مازندران حائز اهمیت است.

علی‌پور بیان داشت: ارزش صادراتی مواد غذایی در کشور روسیه در حدود 22 میلیارد دلار است که با برنامه‌ریزی دقیق و منسجم واحدهای تولیدی و صنعتی و بازاریابی مناسب، در مرحله اول می‌توان 5 میلیارد دلار به کالاهای ایرانی اختصاص پیدا کند.

وی خاطرنشان کرد: در این نمایشگاه 500 غرفه در نمایشگاه food city شهر مسکو برای صنایع ایران تدارک دیده شده است.

نماینده شرکت بازرگانی زال مجری نمایشگاه روسیه گفت: فرصت مناسبی برای ارائه دستاوردها و توانمندی‌های واحدهای تولیدی و صنعتی مازندران در روسیه است تا با بازاریابی مناسب، به ارائه محصولات در بخش صادرات بیندیشند.

وی اظهار داشت: با توجه به تنش‌های به‌وجود آمده در روابط اقتصادی بین روسیه و ترکیه و بالا رفتن تعرفه‌های گمرکی در روزهای اخیر، مسئولان روسیه علاقه‌مند هستند تا نیازهای بازار مصرف داخلی خود را از ایران تأمین کنند.

به گزارش فارس، در پایان این نشست، توافق شد به‌دلیل برگزاری و حمایت‌های شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران از روند صادرات به روسیه، یک بلوک تخصصی برای مازندران در food city در نظر گرفته شده و با پیشنهاد واحدهای شرکت‌کننده در این جلسه، مقرر شد تا برنامه‌ریزی لازم برای اعزام هیئت تجاری متشکل از نمایندگان واحدهای تولیدی غذایی استان به‌منظور بررسی موضوع و مطالعه بازار روسیه، به این کشور صورت گیرد.