رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۷ شهریور ۱۳۹۸

اختصاص 40 میلیارد ریال به شبکه‌های آسیب‌دیده برق مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

اختصاص 40 میلیارد ریال به شبکه‌های آسیب‌دیده برق مازندران

مدیرعامل شرکت توانیر کشور گفت: در نشست‌های مختلف و بررسی آسیب‌ها دستور پرداخت 40 میلیارد ریال برای رفع آسیب‌دیدگی شبکه‌های برق مازندران را دادیم.

اختصاص 40 میلیارد ریال به شبکه‌های آسیب‌دیده برق مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان آمل، آرش کردی با شرکت در نشست تصمیماتی توزیع برق این شهرستان، اظهار کرد: از مناطق آسیب‌دیده از طوفان در شهر و روستای مازندران بازدید داشتم.

وی پس از ابراز تأسف از قطعی برق بر اثر طوفان روز گذشته در مازندران، افزود: در نشست‌های مختلف و بررسی آسیب‌ها دستور پرداخت 40 میلیارد ریال برای رفع آسیب‌دیدگی شبکه‌های برق مازندران را دادم.

مدیرعامل شرکت توانیر کشور ابراز امیدواری کرد: تا پایان هفته‌جاری اعتبارات لازم برای ترمیم شبکه‌های آسیب‌دیده برق استان پرداخت می‌شود تا مشکل و موانع مختلف برطرف شود.

این مسؤول ادامه داد: این مبلغ برای خرید ادوات برقی، لوازم و ماشین‌آلات مورد نیاز اختصاص یافته است.

کردی با اعلام اینکه می‌خواهیم در سال آینده پست جدید و مدرن جی.ای.اس در شهرستان آمل افتتاح شود، خاطرنشان کرد: با احداث این مرکز تحول بزرگی در ارائه خدمات به مردم انجام می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه مازندران خسارت‌های زیادی در طوفان و باران گذشته دید، یادآور شد: این استان در شمال کشور قرار داشته و جزو استان‌های مهم در صنعت برق است.

مدیرعامل شرکت توانیر کشور با اشاره به اینکه مازندران یکی از مراکز مهم مصرف برق بوده و با توریستی بودن باید مورد توجه قرار گیرد، ادامه داد: پیش‌بینی انجام مطالعات لازم در 10 تا 20 نقطه مازندران را در دستور کار داریم تا نیروگاه‌های 25 مگاواتی احداث شود.

این مسؤول با اعلام اینکه نیروگاه‌های 25 مگاواتی می‌تواند در سال آینده در وضعیت تولید و ولتاژ برق غرب مازندران مؤثر باشد، اظهار کرد: در افق بلندمدت برای غرب مازندران احداث نیروگاه 500 مگاواتی در دستور کار قرار دارد همچنین برای شهرستان آمل هم احداث این نیروگاه پیش‌بینی می‌شود.

کردی با اعلام اینکه پس از ایجاد مولدهای تولید پراکنده در کشور طی چند سال گذشته میزان 700 مگاوات ظرفیت ایجاد شد، تصریح کرد: این میزان امسال به 900 مگاوات می‌رسد.

وی با اشاره به اینکه برق‌رسانی به روستاها با توجه به اولویت‌بندی در حوزه اقتصاد مقاومتی قرار گرفته است، گفت: برای امسال‌ برق‌رسانی به 490 روستا انجام می‌شود تا پرونده برق‌رسانی به روستاهای بالای پنج خانوار در سطح کشور بسته شود.