جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

اختصاص 38 میلیارد ریال اعتبار اشتغال به گلوگاه - نمایش محتوای خبر

 

 

اختصاص 38 میلیارد ریال اعتبار اشتغال به گلوگاه

سیدرضا ساداتی امروز در شهرستان ساری، با اشاره به اینکه این اعتبار برای 464 طرح تعریف شده است، ابراز داشت: تاکنون 150 طرح به بانک‌های عامل برای دریافت تسهیلات معرفی شدند.

وی با بیان اینکه 100 طرح اشتغالزایی نیز تاکنون در سال جاری اجرایی شد، متذکر شد: 50 طرح نیز در مرحله پرداخت تسهیلات از سوی بانک‌ها قرار دارند.

مدیر کمیته امداد امام خمینی شهرستان گلوگاه سهمیه بخش آموزش و مهارت برای مددجویان گلوگاهی را 589 نفر عنوان و تصریح کرد: در سال جاری تاکنون 372 نفر در این کلاس‌ها شرکت کردند.

وی عملکرد بخش اشتغال شهرستان گلوگاه در سال گذشته را نیز اجرای 494 طرح اعلام کرد و گفت: 23 میلیارد و 550 میلیون ریال میزان تسهیلات اختصاص یافته به این بخش بوده است.

ساداتی با اشاره به اینکه سهمیه آموزش بخش مهارتی نیز برای این شهرستان در سال گذشته 310 نفر بوده است، خاطرنشان کرد: با استقبالی که مددجویان از این بخش داشتند، میزان شرکت در کلاس‌ها 591 نفر بوده است.

مدیر کمیته امداد شهرستان گلوگاه از رشد 190 درصدی عملکرد بخش اشتغال این شهرستان در سال گذشته خبر داد و یادآور شد: سهمیه شهرستان گلوگاه در بخش اشتغال در ابتدا، 300 طرح با اعتبار 15 میلیارد ریال بوده است که به دلیل عملکرد مثبت این شهرستان و استقبال مددجویان از طرح‌های اشتغال میزان جذب تسهیلات اشتغال به 23 میلیارد و 550 میلیون ریال رسیده بود که در این بخش شهرستان‌هایی که اعتبار بخش اشتغال را جذب نکرده بودند به سمت شهرستان گلوگاه آمدند.

ساداتی در پایان گفت: درصد اجرای طرح‌های اشتغالزایی توسط مددجویان از نظر تعداد 165 درصد افزایش داشته و از نظر اعتبار نیز در این بخش از شهرستان گلوگاه با 157 درصد افزایش در مقایسه با سال گذشته روبه رو شده است.