جهش تولید | دوشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۹

اختصاص 30 میلیارد ریال اعتبار برای اصلاح شبکه آب در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

اختصاص 30 میلیارد ریال اعتبار برای اصلاح شبکه آب در مازندران

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری مازندران گفت: امسال 30 میلیارد ریال اعتبار برای اصلاح شبکه آب در استان از سوی دولت تخصیص یافته است.

اختصاص 30 میلیارد ریال اعتبار برای اصلاح شبکه آب در مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از محمودآباد، ذبیح‌الله ذاکری در آیین تکریم و معارفه رئیس اداره آب و فاضلاب شهری محمودآباد، اظهار کرد: مازندران به عنوان استانی توریستی و گردشگری در تمام ایام سال شاهد حضور هموطنانمان از اقصی نقاط کشور است و اعتبارات استانی پاسخگوی تأمین هزینه‌های ساماندهی شبکه فاضلاب شهرهای مازندران نیست.

وی از تصویب و اجرای طرح جامع منابع تأمین آب در مازندران خبر داد و افزود: بخش مطالعات این طرح پایان یافته و در مرحله اجرای عملیات عمرانی است که در آن افق چشم‌انداز آب و فاضلاب مازندران تا سال 1404 پیش‌بینی شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری مازندران ادامه داد: سد مخزنی هراز که عملیات عمرانی آن در حال احداث است با هدف ساماندهی آب‌های سطحی استان و به منظور تأمین آب آشامیدنی مردم شهرهای آمل و محمودآباد و نور و رویان و سرخ‌رود با ظرفیت 427 هزار نفر از جمعیت این شهرها است.

این مسؤول از تصویب اعتباری بیش از 265 میلیون یورو از ردیف بانک توسعه اسلامی به‌منظور ساماندهی و اجرای شبکه آب و فاضلاب در شهرهای محمودآباد، رامسر، تنکابن، قائم‌شهر و آمل خبر داد و افزود: تمام تلاشمان این است نرم ساماندهی تصفیه شبکه فاضلاب استان را در برنامه ششم به 55 درصد برسانیم.

ذاکری با اشاره به نرم بارندگی در مازندران، تصریح کرد: بارندگی دلیل عدم صرفه‌جویی در این استان نیست و صرفه‌جویی به عنوان یک فرهنگ عمومی باید در جامعه نهادینه شده و شرکت آب و فاضلاب به تنهایی نمی‌تواند در این حوزه موفق باشد.

وی در پایان گفت: از مجموع 70 هزار کیلومتر شبکه آب و فاضلاب مازندران یک‌هزار و 500 کیلومتر آن فرسوده بوده و نیازمند 300 میلیارد تومان اعتبار به‌منظور اصلاح شبکه است و امسال 30 میلیارد ریال اعتبار برای انجام اصلاح شبکه در مازندران از سوی دولت تخصیص یافته است.