جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

اختصاص 3 میلیارد تومان بودجه برای کاهش مصرف مواد مخدر در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

اختصاص 3 میلیارد تومان بودجه برای کاهش مصرف مواد مخدر در مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از بابلسر،علی رضا مرادی در مراسم بزرگداشت سومین سالگرد دریافت مجوز فعالیت مرکز اقامتی میان مدت مصرف کنندگان مواد آغاز رهایی که در مجتمع شهید باهنر بابلسر برگزار شد، اظهار داشت: انتظار ما از مسئولین کمپ‌ها و اقامت‌گاه‌های کوتاه مدت داشتن فضایی سالم و عاری از اعتیاد است.

وی با بیان اینکه امروز کلمه  معتاد در قانون به بیمار اصلاح شد تا راهی برای درمان بیماران معتاد در نظر گرفته شود، افزود: مهمترین اصل برای صحت سلامت آنها حمایت از سوی خانواده، جامعه و دستگاه‌های دولتی است.

مرادی تصریح کرد: در سال گذشته سه میلیارد تومان بودجه جهت کاهش مصرف مواد مخدر به  استان اختصاص یافت تا از این طریق بتوانیم به این افراد کمک کنیم.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران با اعلام اینکه حدود سه هزار و 700 شهید و 12 هزار مجروح در راه مبارزه با مواد مخدر داشتیم بیان داشت: اگر افرادی که اعدام یا زندانی می‌شوند را در نظر بگیریم متوجه می‌شویم تا کنون هزینه زیادی توسط استکبار جهانی و کشورهای اروپایی بر ما تحمیل شده است.

وی با بیان اینکه بعد از 11 سپتامبر 46 درصد، مواد مخدر در کشور افغانستان افزایش یافته است، افزود: کارشناسان مواد مخدر نیز اعلام کردند 57 نوع جرم مربوط به مبتلایان مواد مخدر مرتکب است.

مرادی در پایان خواستار همکاری و همراهی مردم برای کاهش آسیب‌های اجتماعی ناشی از مواد مخدر شد و بیان داشت: در حوزه مبارزه با مواد مخدر باید همه احساس مسئولیت کنند.