جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

اختصاص 2200 میلیارد برای اجرای پزشک خانواده روستایی - نمایش محتوای خبر

 

 

اختصاص 2200 میلیارد برای اجرای پزشک خانواده روستایی

فاطمه رخشانی روز جمعه در حاشیه نخستین همایش منطقه‌ای چالش‌ها و راهکارهای برنامه پزشک خانواده و بیمه روستایی در استان‌های شمالی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بابل اظهار داشت: این همایش فرصت مناسبی را در اختیار ما گذاشته تا در جریان نقاط ضعف و قوت طرح پزشک خانواده روستایی طی هفت سال اخیر قرار بگیریم تا تجربه آن برای اجرای پزشک خانواده شهری به کارگرفته شود.

وی افزود: در طرح پزشک خانواده روستایی بیش از 6 هزار پزشک خانواده و 4 هزار و 700 ماما در کل کشور به کار گرفته شده است.

این مسئول بیان داشت: با اجرای طرح پزشک خانواده روستایی تمام روستائیان کشور زیر پوشش بیمه روستایی قرار گرفتند.

معاون وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: در این راستا تعداد مراجعه‌کنندگان به پزشک خانواده برای استفاده از خدمات بیمه‌ای بیش از حد انتظار است که بخشی از معضل مراجعه غیرضروری است.

معاون بهداشتی وزیر بهداشت گفت: افزایش مراجعه‌های بیمه‌ای سبب افزایش هزینه دولتی و در نهایت افزایش هزینه مردم را در پی خواهد داشت.

رخشانی تصریح کرد: مهم‌ترین مسئله در طرح پزشک خانواده این است که ما هنوز فرهنگ داشتن پزشک خانواده را یاد نگرفتیم و قبول نکردیم پزشک خانواده مدیر سلامت خانواده است.

این مسئول اضافه کرد: باید بدانیم پزشک عمومی قادر است 80 درصد مشکلات ما را حل کرده و یا در صورت ارجاع به توصیه او اعتماد کنیم.

وی اظهار داشت: در طرح پزشک خانواده قرار بود 4 هزار نفر زیر پوشش یک پزشک خانواده عمومی قرار گیرند که با تحقیقات به عمل آمده در این همایش در مازندران هر 4 هزار و 700 نفر زیر پوشش یک پزشک خانواده عمومی قرار دارند.

رخشانی در پایان از اختصاص 2 هزار و 200 میلیارد ریال اعتبار در بخش پزشک خانواده روستایی توسط دولت خبر داد.