جهش تولید | شنبه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

اختصاص 200 میلیارد ریال برای روکش آسفالت جاده چالوس - کرج - نمایش محتوای خبر

 

 

اختصاص 200 میلیارد ریال برای روکش آسفالت جاده چالوس - کرج

سرپرست اداره راه و شهرسازی چالوس از اختصاص حدود 200 میلیارد ریال برای انجام روکش آسفالت جاده چالوس - کرج (کندوان ) خبرداد.

اختصاص 200 میلیارد ریال برای روکش آسفالت جاده چالوس - کرج

حدود 78 کیلومتر از طول مسیر حدود 160 کیلومتری جاده سخت گذر و پرتردد کوهستانی چالوس - کرج مربوط به حوزه استحفاظی چالوس است.
زمان اکبرپور طاهر روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت : با صرف این میزان اعتبارملی حدود 78 کیلومتر از طول این مسیرارتباطی با به کارگیری چهار پیمانکار روکش آسفالت آن از اردیبهشت ماه سال جاری آغاز خواهد شد.
وی افزود : هماهنگی های لازم برای پیشگیری از اختلال در آمد و شد خودروها به هنگام اجرای این طرح با مسئولان ذیربط صورت گرفته و خوشبختانه دراین حوزه مشکل خاصی وجود ندارد.
سرپرست اداره راه وشهرسازی چالوس وضعیت کنونی سطح این جاده را به علت بارش های پیوسته برف سنگین و درپی آن انجام عملیات نمک پاشی و برف روبی بسیار نامطلوب دانست و گفت که شکستگی سطح آسفالت و نیز وجود دست اندازهای خشن گاهی اوقات سبب شده تا شاهد وقوع سوانح رانندگی در این جاده باشیم.
اکبرپورطاهر ابراز امیدواری کرد که درصورت مساعد بودن شرائط آب و هوایی بتوانیم این طرح را تا نیمه نخست سال به پایان برسانیم .
جاده چالوس - کرج (کندوان ) به عنوان یکی از کوتاه ترین جاده های اصلی پایتخت کشور به استان های شمالی بویژه غرب مازندران است و با وجود سخت گذر و حادثه خیزی آن اما به علت برخورداری از جاذبه های طبیعی منحصربفرد درتمامی فصول بویژه نیمه نخست سال شاهد آمد و شد مسافران ، گردشگران داخلی و خارجی است.
براساس آخرین آمار منشتره ازسامانه تردد شمار اداره کل پایانه های حمل و نقل جاده ای غرب مازندران در ایام نوروز امسال به طور میانگین هر روز عبور حدود 20 هزار خودرو از این مسیر ثبت شده است.