جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

اختصاص 20 میلیارد ریال تسهیلات خوداشتغالی به بانوان مازندران - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

اختصاص 20 میلیارد ریال تسهیلات خوداشتغالی به بانوان مازندران

اختصاص 20 میلیارد ریال تسهیلات خوداشتغالی به بانوان مازندران


مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران از تأمین اعتبار 20 میلیارد ریالی این اداره‌کل در بخش اشتغال خبر داد و گفت: این مبلغ شامل تسهیلات خوداشتغالی با هدف توانمندسازی زنان بدسرپرست و سرپرست‌خانوار مازندران است.

اختصاص 20 میلیارد ریال تسهیلات خوداشتغالی به بانوان مازندران

مریم جمشیدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ساری، اظهار کرد: به‌منظور توانمندسازی بانوان بدسرپرست و سرپرست خانوار مازندران، در روز جاری تفاهم‌نامه‌ای بین اداره‌کل امور بانوان و خانواده با صندوق کارآفرینی امید مازندران به امضا رسید.
وی افزود: طبق این تفاهم‌نامه، مقرر شد که از سهمیه اعتبارات ابلاغی سال 94 صندوق کارآفرینی امید مازندران، مبلغ 2 میلیارد تومان تا شهریور امسال براساس ضریب توزیع شهرستانی نسبت به پرداخت تسهیلات خوداشتغالی به بانوان سرپرست خانواده اختصاص یابد.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران با بیان اینکه سقف تسهیلات اعطایی به هر فرد، 30 میلیون تومان است، تصریح کرد: این تسهیلات برای شش ماهه نخست سال‌جاری است و میزان آن در شش ماهه دوم 94، افزایش می‌یابد.تفاهم‌نامه مذکور به امور بانوان و خانواده فرمانداری‌های سراسر مازندران نیز ابلاغ شده است و آنها باید تا شهریورماه نسبت به معرفی افراد واجد شرایط اقدام کنند.

جمشیدی خاطرنشان کرد: باتوجه به اینکه هدف از تأمین این تسهیلات، ایجاد اشتغال پایدار و توانمندسازی جامعه هدف است، لذا تسهیلات به افرادی تعلق می‌گیرد که فعالیت‌های آنها صرفاً در قالب کارگاهی و مشاغل خانگی باشد.

وی ادامه داد: به‌زودی نشستی توجیهی با مسئولان دفاتر امور بانوان و خانواده فرمانداری‌های استان مازندران و مشاوران مربوطه برگزار می‌کنیم تا اعتبارات در جای خود هزینه شود و بتوانیم با مشاهده تاثیرات مثبت آن در جامعه، نسبت به تامین اعتبارات بیشتر، با عزمی جدی‌تر و امیدواری بیشتر اقدام کنیم.

جمشیدی افزود: بانوانی می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند که سرپرست‌خانوار یا بدسرپرست و دارای توانمندی اولیه برای خوداشتغالی باشند، همچنین تاکنون زیرپوشش هیچ نهاد حمایتی مانند کمیته امداد امام خمینی و بهزیستی قرار نداشته و از چنین تسهیلاتی نیز استفاده نکرده باشند.