سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

اختصاص 2 میلیارد تومان تسهیلات بانکی برای رفع بحران کارخانه نساجی - نمایش محتوای خبر

 

 

اختصاص 2 میلیارد تومان تسهیلات بانکی برای رفع بحران کارخانه نساجی

معاون سیاسی،امنیتی و امور اجتماعی استاندار مازندران از پرداخت 2 میلیارد تومان تسهیلات بانکی برای حل بحران کارخانه نساجی قائم‌شهر خبر داد.

اختصاص 2 میلیارد تومان تسهیلات بانکی برای رفع بحران کارخانه نساجی

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان قائم‌شهر، در چند روز گذشته تعدادی از کارگران نساجی مازندران به دلیل طلب چهار ماهه خود از این کارخانه در مقابل فرمانداری این شهرستان تجمع کردند.

با گذشت چند روز، فرماندار شهرستان قائم‌شهر با پیگیری‌های مکرر، عصر امروز جلسه بررسی مشکلات کارخانه نساجی مازندران و پیگیری پرداخت چهار ماه حقوق عقب‌افتاده کارگران این کارخانه را با حضور معاون سیاسی،امنیتی و امور اجتماعی، نمایندگان مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی، سرمایه‌گذار شرکت نساجی مازندران و تعدادی از نماینده کارگران کارخانه نساجی تشکیل شد.

معاون سیاسی،امنیتی و امور اجتماعی استانداری مازندران با اشاره به اینکه سیاست اصلی دولت حمایت از کارگران و تولیدکنندگان است،گفت: برای توسعه و برطرف‌سازی مشکلات کارخانه نساجی، حمایت‌های لازم از سوی مسئولان استانی انجام می‌شود.

علیرضا یونسی با اشاره به اینکه با توجه به نزدیک شدن به پایان سال باید حقوق کارگران پرداخت شود، افزود: از سرمایه‌گذار کارخانه نساجی مازندران انتظار داریم، تا حقوق عقب‌افتاده کارگران را پرداخت کند.

وی با اشاره به اینکه از سرمایه‌گذار و مدیریت کارخانه نساجی مازندران درخواست می‌کنیم، تا چند روز آینده حقوق یک‌ماهه کارگران را پرداخت کند، متذکر شد: با دستور استاندار مازندران، رایزنی نمایندگان حوزه انتخابیه مجلس شورای اسلامی و پیگیری‌های فرماندار شهرستان قائم‌شهر برای رفع مشکلات مالی این کارخانه 2 میلیارد تومان تسهیلات اختصاص داده شود.

فرماندار شهرستان قائم‌شهر با اشاره به اینکه کارگران به واسطه کاری که در کارخانه انجام داده‌اند، حق قانونی آنها است که حقوق بخواهند و اعتراض آنها درباره عدم دریافت چهار ماه حقوق، حق آنها است، یادآور شد: نباید این اعتراض‌ها به شکل تجمع؛ دسته‌رویی و ایجاد مزاحمت برای مردم شکل گیرد.

محمدی با تاکید بر اینکه برای دریافت مطالبات بازنشستگان نساجی مازندران با کمک استاندار و نمایندگان مجلس شورای اسلامی اقدامات لازم انجام شد و آنها به حق خود رسیدند، بیان کرد: کارگران با معرفی نماینده برای چهار ماه حقوق عقب‌افتاده کارگران پیگیر شوند و در زمینه دریافت حقوق کارگران اقدامات لازم انجام می‌شود.

کمال علی‌پور، نماینده شهرستان‌های قائم‌شهر، سوادکوه، سیمرغ و جویبار در مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: کارگران باید به حق و حقوق خود برسند و وظیفه اصلی مدیریت کارخانه پرداخت به‌موقع مطالبات کارگران است.

وی ادامه داد: دولت در آن زمان، در راستای اجرای اصل 44 قانون اساسی، کارخانه نساجی مازندران که یک برند کشوری بود به بخش خصوصی واگذار کرد و در این راستا سرمایه‌گذار مربوطه باید حقوق کارگران را به موقع پرداخت کند.

در ادامه هادی حسینی، دیگر نماینده حوزه انتخابیه شهرستان‌های قائم‌شهر، سیمرغ، جویبار و سوادکوه در مجلس شورای اسلامی، گفت: از ابتدا به اهمیت بازاریابی و فروش محصولات به سرمایه‌گذار مربوطه تذکرات لازم ارائه شد.

وی اظهار کرد: با راهکار مناسب در زمینه بازرگانی و برنامه‌ریزی برای تولید محصولات با کیفیت، می‌توانیم به راحتی از بحران موجود راهی پیدا کنیم.

حسینی با تاکید بر اینکه با توجه به حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در سفر ریاست جمهوری و فک پلمپ دستگاه‌های چاپ و رنگ‌رزی، هنوز مدیریت کارخانه از این دستگاه‌ها استفاده نکرده، اضافه کرد: انتظار داریم، مدیریت کارخانه از تمامی ظرفیت‌های موجود به درستی استفاده کند.

مهدی علم‌بیگی، سرمایه‌گذار کارخانه نساجی مازندران با اشاره به اینکه چند ماهی به دلیل شرایط موجود، کارخانه با توقف تولید مواجه بود،گفت: تحریم‌های ظالمانه بر اقتصاد و کمبود نقدینگی سبب شد تا در پرداخت حقوق به کارگران با مشکلات بسیاری مواجه شویم.

وی در پایان گفت: امیدوارم با تزریق به موقع 2 میلیارد تومان، تسهیلات بانکی، مشکلات موجود حل شود و در این راستا کارگران نیز به حق قانونی خود برسند.